Setkání veteránských automobilů v Česku 25. května 2013

Setkání veteránských automobilů v Česku 25. května 2013
Kromě klasických osobních auto byly v Praze k vidění i užitkové vozy
Většinou ovšem majitelé přiváželi představit své vozy, které jsou určeny k potěšení. Tomuto kabrioletu bude příští rok již 60 let.
Ze stejného roku je i limuzína přezdívaná Adenauer
Mercedes-Benz 200 C Cabrio z roku 1936
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
25. 5. 2013 17:41

Oslavy 50.výročí existence Mercedes-klubu v České republice, Oldtimer Bohemia Rally a Concours d´Elegance Chateau Loučeň. To byly veteránské akce, které se o minulém víkendu konaly v Praze a středních Čechách. Diváci mohli spatřit několik set unikátních automobilů.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy