Setkání veteránských automobilů v Česku 25. května 2013

Setkání veteránských automobilů v Česku 25. května 2013
Kromě klasických osobních auto byly v Praze k vidění i užitkové vozy
Většinou ovšem majitelé přiváželi představit své vozy, které jsou určeny k potěšení. Tomuto kabrioletu bude příští rok již 60 let.
Ze stejného roku je i limuzína přezdívaná Adenauer
Mercedes-Benz 200 C Cabrio z roku 1936
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
25. 5. 2013 17:41

Oslavy 50.výročí existence Mercedes-klubu v České republice, Oldtimer Bohemia Rally a Concours d´Elegance Chateau Loučeň. To byly veteránské akce, které se o minulém víkendu konaly v Praze a středních Čechách. Diváci mohli spatřit několik set unikátních automobilů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Martincová si v Torontu se Serenou nezahraje

Tereza Martincová přišla o možnost zahrát si na turnaji v kanadském Torontu s končící legendou světového tenisu Serenou Williamsovou. Česká tenistka, která do hlavní fáze turnaje prošla přes dvoukolovou kvalifikaci, podlehla v prvním kole Švýcarce Belindě Bencicové 4:6, 2:6. S třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionkou, která v úterý oznámila, že se její kariéra blíží ke konci, si tak zahraje soupeřka české tenistky. 

před 48 minutami

Šíření koronaviru v Česku dál zpomaluje. V úterý testy potvrdily přes 2400 nakažených

Testy v úterý potvrdily 2417 nových případů nákazy koronavirem v Česku. V mezitýdenním srovnání to představuje pokles zhruba o pětinu. Nižší je i počet podezření na opakovanou nákazu, kterých bylo v úterý 947, o 200 méně než ve stejný den předchozího týdne. V nemocnicích je v současnosti 1119 pacientů pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoře provedly v úterý přes 8800 testů, o 15 procent méně než o týden dřív. Počty testovaných vzorků klesají v mezitýdenním srovnání osm dní v řadě. Počty nakažených se pak snižují v mezitýdenním srovnání 13. den v řadě. Za poslední týden jejich počet nikdy nepřesáhl 3000. Nejblíže k tomu mělo pondělí, kdy do statistik přibylo 2950 nových případů. Drtivá většina nakažených má lehký průběh onemocnění, který nevyžaduje hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy