Nejen v Česku. Podívejte se, ve kterých dalších evropských státech je Škoda nejprodávanějším autem

Octavia je nejoblíbenějším modelem například ve Finsku a je nejprodávanějším autem ve Švýcarsku.
1. Do Evropy patří i část Ruska, kde je nejprodávanějším vozem Hyundai Solaris, které se ale v západní Evropě nenabízí. Tento korejský sedan letos přichází v nové generaci.
2. V Turecku je nejoblíbenějším autem Fiat Egea, u nás známý jako Fiat Tipo.
3. Ukrajinci si nejvíce kupují Toyotu RAV4.
4. Francouzi jsou patrioti, nejčastěji volí značku Renault, a to konkrétně městský model Clio. Ten vloni prošel modernizací.
Foto: Jan Markovič
Eva Srpová Eva Srpová
1. 12. 2017 7:11
Britská firma Park Indigo sestavila žebříček nejprodávanějších aut v jednotlivých zemích na světě. Podívali jsme se, jak je na tom Evropa. Přinášíme srovnání zemí podle jejich rozlohy s informací, které auto si tamní obyvatelé kupují nejčastěji. Škoda nemá nejprodávanější model jen na domácí půdě, je oblíbená také v dalších sedmi evropských státech.

Na tomto odkazu se můžete dočíst ucelené informace o modelech značky Škoda.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy