Přehled událostí automobilového světa roku 2011

Přehled událostí automobilového světa roku 2011
Přechod na pražském Smíchově byl vyhlášen jako jeden z nejhorších v evropských metropolích
Chevrolet oslavoval 100. výročí
Výroba vozů Škoda Roomster se přestěhovala z Kvasin do Vrchlabí
Volkswagen oznámil, že se nevzdal plánů vyrábět auto se spotřebou pod 1 litr na sto kilometrů jízdy
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
23. 12. 2011 15:58

Oslavy 125 let výroby aut Mercedes-Benz, zavedení nových bezpečnostních asistentů do výbavy i malých automobilů, konec výroby vozu vycházejícího z Fiatu 124 v Rusku a řada jiných událostí. To byl rok 2011 z hlediska automobilového novináře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy