Přehled událostí automobilového světa roku 2011

Přehled událostí automobilového světa roku 2011
Přechod na pražském Smíchově byl vyhlášen jako jeden z nejhorších v evropských metropolích
Chevrolet oslavoval 100. výročí
Výroba vozů Škoda Roomster se přestěhovala z Kvasin do Vrchlabí
Volkswagen oznámil, že se nevzdal plánů vyrábět auto se spotřebou pod 1 litr na sto kilometrů jízdy
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
23. 12. 2011 15:58

Oslavy 125 let výroby aut Mercedes-Benz, zavedení nových bezpečnostních asistentů do výbavy i malých automobilů, konec výroby vozu vycházejícího z Fiatu 124 v Rusku a řada jiných událostí. To byl rok 2011 z hlediska automobilového novináře.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy