Nejvíc se letos zdržíte na D1 a D5. Podívejte se na plán oprav velkých silnic a dálnic

Nejvíc se letos zdržíte na D1 a D5. Podívejte se na plán oprav velkých silnic a dálnic
Nejrozkopanější je v současné době dálnice D1. Nepochybně tomu tak bude ještě několik příštích let. Až do 15. července je mezi kilometry 28,4 až 34,4 plánována uzavírka levého pásu a v pravém se jezdí v režimu 2+2.
Mezi kilometry 49 až 56 (úsek Psáře-Soutice) má Ředitelství silnic a dálnic až do konce června naplánovanou opravu středového pásu a jezdí se tedy po obou pásech ve zúžených pruzích při pravém okraji. Jedná se teprve o první fázi modernizace tohoto úseku, komplikace tak zde hrozí ještě minimálně celý rok.
Identická situace je aktuálně mezi Měřínem a Velkým Meziříčím (134. až 141. km), kde budou stavbaři pracovat ve středovém pásu do konce května.
Mezi Ostrovačicemi a Kývalkou (kilometr 178 až 182) se již začalo s budováním nového povrchu na pravé části dálnice. Práce jsou zde v této fázi modernizace naplánovány do 9. července. V současné době jsou již omezení rovněž na úseku mezi kilometry 162 až 168, tedy mezi sjezdy Velká Bíteš - Devět křížů.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
4. 5. 2016 15:02
V současné době se největší část plánovaných oprav a rekonstrukce koncentruje do okolí Prahy a Brna. Na přelomu dubna a května jsme opakovaně projeli dálnici mezi Prahou a Plzní a Prahou a Brnem, abychom zjistili, kde hrozí řidičům největší nebezpečí uvíznutí.
 

Právě se děje

před 6 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy