reklama
 
 

Peugeot přestěhoval lva. Nyní "bydlí" uprostřed chladiče

11. 9. 2014 6:55
Jarní novinka značky, kolínský minivůz 108, měla ještě logo lva umístěné na kapotě.

Po dlouhých letech, kdy si lev tvořící tradiční logo značky Peugeot hověl na kapotách vozů této francouzské automobilky, se kočkovitá šelma vrací zpět doprostřed mřížky kryjící chladič.

Tam býval naposledy v dobách, kdy Peugeot nabízel svým zákazníkům například modely 206 či 406. Ještě na jaře přitom Peugeot představil novou generaci svého minivozu z Kolína - Peugeot 108 -, který má stále ještě lva na kapotě.

Prvním modelem, na kterém je tato změna viditelná, je 508 - v současnosti nejluxusnější vůz značky. Ten se právě začíná prodávat v modernizované verzi.

Auto také získalo nové světlomety. Ty mohou být nově celé sestavené z LED diod, jak zadní, tak i přední. Kvůli tomu z nabídky vypadla xenonová světla.

Uvnitř přibyl například dotykový displej, ve výbavě může být nyní rovněž sledování vozů v takzvaném mrtvém úhlu nebo zadní parkovací kamera.

Pod kapotu vozu se postupně začnou dostávat nové motory. Již nyní se nabízí zážehová šestnáctistovka s výkonem 165 koňských sil, příští rok pak budou na výběr i dva nové dieselové agregáty. Jejich zdvihový objem válců je rovné dva litry. Mohou být naladěny buď na výkon 150, nebo 180 koňských sil.

Ceny vozu sedan v základní výbavě Acces začínají nyní na částce 594 000 Kč. Srovnání s konkurenční Škodou Superb a zcela novým Volkswagenem Passat naleznete zde.

autor: Radek Pecák | 11. 9. 2014 6:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama