Peugeot iOn

Peugeot iOn
Vůz má dvě dobíjecí zásuvky. Jednu pro rychlé a druhou pro pomalé dobíjení
I když je ion malé auto, vnitřní rozměry jsou podle výrobce na úrovni mnohem většího Peugeotu 207
Koncepce je vše vzadu, případně pod podlahou. Tam jsou baterie, elektromotor i měnič. Místo zbylo i na zavazadla
Čárky označující stav nabití baterie budou rychleji ubývat tomu, kdo si zapne topení či klimatizaci
Foto: Peugeot
Radek Pecák Radek Pecák
8. 12. 2010 15:35

Prvním větším zákazníkem, který v Česku nakoupí elektromobily, se stane ČEZ. Bude to model Peugeot iOn, jeden z jednovaječných sourozenců vozů Misubishi MiEV a Citroën C-Zero.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy