Peklo na dálnici D1 se ještě zhorší. Rekonstrukce bude teď probíhat už na šesti úsecích

ČTK ČTK
7. 10. 2016 13:30
Při zahájení rekonstrukce nového úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem (112. - 119. kilometr dálnice D1) se přistoupí také k omezení dopravy na pouhý jeden pruh v každém směru. Letošní práce na dálnici D1 mají skončit 9. prosince.
Bagry, úzké jízdní pruhy a mobilní svodidla. To je nyní běžný stav na dálnici D1.
Bagry, úzké jízdní pruhy a mobilní svodidla. To je nyní běžný stav na dálnici D1. | Foto: Radek Pecák

Na dálnici D1 začínají opravy mezi Jihlavou na 112. kilometru a Velkým Beranovem na 119. kilometru. Omezení tam začnou v sobotu, kdy bude kvůli změnám dopravního značení od ranních hodin doprava v obou směrech stahována do jednoho jízdního pruhu. Jde o šestý úsek nejstarší české dálnice, na němž dělníci nyní provádějí modernizaci, sdělil  mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Mezi Jihlavou a Velkým Beranovem budou dělníci opravovat zhruba šest kilometrů dálnice. Rekonstrukce bude stát skoro 590 milionů korun bez daně, dokončena by měla být v červnu 2018. Provede ji sdružení stavebních firem vedených Vodohospodářskými stavbami. Dalšími členy sdružení je brněnská Firesta-Fišer a německá BT Beton- Technik.

Letošní etapa prací mezi Jihlavou a Beranovem je naplánovaná do začátku prosince, v zimním období by měly být práce přerušeny. Dělníci budou zatím v tomto úseku dálnice pracovat hlavně na rozšiřování krajnice.

Od soboty do středy 12. října budou auta směrem na Prahu mezi Jihlavou a Velkým Beranovem jezdit jedním jízdním pruhem, s výjimkou dopravní špičky od nedělních 14:00 do pondělních 10:00, kdy budou průjezdné dva pruhy. Směrem na Brno bude doprava stažena do jednoho jízdního pruhu od sobotních 06:00 do 14:00 v neděli. Od středy by měla být doprava v obou směrech vedena dvěma pomocnými pruhy. Omezení by měla pro letošek skončit 9. prosince.

Během víkendu nastanou změny ve vedení dopravy také u dalšího modernizovaného úseku D1 mezi Hvězdonicemi na 29. kilometru dálnice a Ostředkem na 34. kilometru. V neděli tam bude stažena do jednoho jízdního pruhu doprava na Brno a v pondělí začnou auta jezdit v jednom jízdním pruhu také směrem na Prahu.

Rekonstrukce dálnice mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělena do 21 úseků, které se opravují postupně. Hotových je v současnosti prvních pět z nich, šest úseků je rozestavěno a dalších pět se nachází ve fázi výběrového řízení.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy