Obrazem: Srovnání nejlevnějšího a nejdražšího Mini. Hledáme, jestli rozdíl půl milionu za to stojí

Eva Srpová Eva Srpová
29. 12. 2016 9:06
Postavili jsme proti sobě nejlevnější třídveřové Mini, model Mini One, a nesportovnější verzi v nabídce, Mini John Cooper Works. Zatímco Mini One začíná s cenami pod půl milionu, John Cooper Works se pořídí od 815 tisíc a testovaný kus stojí přes milion. Dá se i navzdory tak velkému rozdílu v ceně ospravedlnit rozdíl v jízdním projevu dvou aut se stejnou značkou? Podívejte se do galerie.
Foto: Ondřej Běhal

Malý tříválec 1.2 l

Základní Mini s přídomkem One má pod kapotou benzinový tříválec s přeplňováním. Jeho hodnoty však nejsou úplně špatné, má výkon 75 kW a na 100 km/h zrychlí za 9,9 sekundy a může jet rychlostí 195 km/h. Na běžnou, občas svižnější jízdu to bohatě stačí. S tím, co ale předvádí jeho protějšek, se to nedá srovnat.

Foto: Ondřej Běhal

Výbušný čtyřválec 2.0 l

Mini John Cooper Works pohání čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru, výkon je o poznání větší - má 170 kW. Sprint na 100 km/h má tedy za sebou za 6,1 sekundy (s automatickou převodovkou) a jede až 246 km/h.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy