Foto: Nové Subaru XV všechno vidí, v lese se nebojí a s blátem si tyká stejně jako s asfaltem

Foto: Subaru
Jiří Kaloč
14. 12. 2017 11:01
Subaru XV si pod stromeček nenadělíte, bude to však jedna z prvních novinek českého trhu v roce 2018. Druhá generace japonského crossoveru sází na atraktivní vzhled a skvělé schopnosti na silnici i mimo ni. Ve výbavě všech verzí najdete pohon všech kol, automatickou převodovku a řadu jízdních asistentů, které využívají speciální kamerový systém Eye Sight. Už jsme se s automobilem svezli a víme, čím budoucí zákazníky nadchne a čím je naopak rozesmutní.

Crossover japonské značky je příbuzný s modelem Impreza, který se dostal do pětice finalistů ankety Automobil roku v ČR, ale má zvýšený a jinak nastavený podvozek. Proto se dokáže pohybovat nejen po silnici, ale také v lehčím terénu. Jezdili jsme s ním v typicky zimních podmínkách za hustého sněžení i v prudkém dešti na asfaltu i lesních cestách a vyzkoušeli jsme si jeho nevšední schopnosti na terénním polygonu v okolí lotyšské Rigy. Subaru ani jednou nezaváhalo.

Na ceny a výbavy si musíte počkat až do ledna, podrobný test si však můžete zde přečíst už dnes. Jinak přijměte pozvání do naší galerie, ve které nové Subaru najdete ve všech možných i nemožných pozicích a podmínkách.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy