Foto: Nové Subaru XV všechno vidí, v lese se nebojí a s blátem si tyká stejně jako s asfaltem

Foto: Subaru
Jiří Kaloč
14. 12. 2017 11:01
Subaru XV si pod stromeček nenadělíte, bude to však jedna z prvních novinek českého trhu v roce 2018. Druhá generace japonského crossoveru sází na atraktivní vzhled a skvělé schopnosti na silnici i mimo ni. Ve výbavě všech verzí najdete pohon všech kol, automatickou převodovku a řadu jízdních asistentů, které využívají speciální kamerový systém Eye Sight. Už jsme se s automobilem svezli a víme, čím budoucí zákazníky nadchne a čím je naopak rozesmutní.

Crossover japonské značky je příbuzný s modelem Impreza, který se dostal do pětice finalistů ankety Automobil roku v ČR, ale má zvýšený a jinak nastavený podvozek. Proto se dokáže pohybovat nejen po silnici, ale také v lehčím terénu. Jezdili jsme s ním v typicky zimních podmínkách za hustého sněžení i v prudkém dešti na asfaltu i lesních cestách a vyzkoušeli jsme si jeho nevšední schopnosti na terénním polygonu v okolí lotyšské Rigy. Subaru ani jednou nezaváhalo.

Na ceny a výbavy si musíte počkat až do ledna, podrobný test si však můžete zde přečíst už dnes. Jinak přijměte pozvání do naší galerie, ve které nové Subaru najdete ve všech možných i nemožných pozicích a podmínkách.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy