Nejhorší ojetina je Dacia Logan, uvádí němečtí technici TÜV

Žebříček nejvíce a nejméně spolehlivých ojetin vychází z výsledků technických kontrol 8,5 milionu vozů v Německu.
Dacia Logan má na technických kontrolách časté problémy téměř ve všech kontrolovaných oblastech. Jedinou výjimkou je účinnost brzd. Nejhorší je v žebříčku 2-3 letých vozů a předposlední mezi 4-5 a 6-7letými.
Fiat Dobló byl poslední v žebříčku 4-5letých ojetin, mezi posledními je ale téměř ve všech kategoriích. Závad je opravdu hodně, zejména v kategorii stáří 4-7 let.
Renault Laguna obsadil poslední místo v hodnocení 6-7 letých aut. U 33 procent z těch, které přijely na technickou kontrolu provozovanou TÜV Süd, byla zaznamenána vážná závada. Nejvíce na podvozku, řízení, osvětlení a brzdách. Ani 8-9leté laguny nedopadly zrovna nejlépe.
Alfa Romeo Mito skončila v kategorii nejmladších (2-3letých) ojetin jen nepatrně lépe než nejhorší Dacia Logan. Jejími slabými místy se jeví tlumiče, brzdy a osvětlení. Také z ní uniká olej.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
17. 11. 2014 13:59
V žebříčku, který vzniká při kontrolách vozů na německých stanicích STK provozovaných TÜV Süd, si letos dosti pohoršila i Škoda Octavia. Zjišťovali jsme rovněž postavení dalších českých aut.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy