Nejhorší ojetina je Dacia Logan, uvádí němečtí technici TÜV

Žebříček nejvíce a nejméně spolehlivých ojetin vychází z výsledků technických kontrol 8,5 milionu vozů v Německu.
Dacia Logan má na technických kontrolách časté problémy téměř ve všech kontrolovaných oblastech. Jedinou výjimkou je účinnost brzd. Nejhorší je v žebříčku 2-3 letých vozů a předposlední mezi 4-5 a 6-7letými.
Fiat Dobló byl poslední v žebříčku 4-5letých ojetin, mezi posledními je ale téměř ve všech kategoriích. Závad je opravdu hodně, zejména v kategorii stáří 4-7 let.
Renault Laguna obsadil poslední místo v hodnocení 6-7 letých aut. U 33 procent z těch, které přijely na technickou kontrolu provozovanou TÜV Süd, byla zaznamenána vážná závada. Nejvíce na podvozku, řízení, osvětlení a brzdách. Ani 8-9leté laguny nedopadly zrovna nejlépe.
Alfa Romeo Mito skončila v kategorii nejmladších (2-3letých) ojetin jen nepatrně lépe než nejhorší Dacia Logan. Jejími slabými místy se jeví tlumiče, brzdy a osvětlení. Také z ní uniká olej.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
17. 11. 2014 13:59
V žebříčku, který vzniká při kontrolách vozů na německých stanicích STK provozovaných TÜV Süd, si letos dosti pohoršila i Škoda Octavia. Zjišťovali jsme rovněž postavení dalších českých aut.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy