Nejhorší ojetina je Dacia Logan, uvádí němečtí technici TÜV

Žebříček nejvíce a nejméně spolehlivých ojetin vychází z výsledků technických kontrol 8,5 milionu vozů v Německu.
Dacia Logan má na technických kontrolách časté problémy téměř ve všech kontrolovaných oblastech. Jedinou výjimkou je účinnost brzd. Nejhorší je v žebříčku 2-3 letých vozů a předposlední mezi 4-5 a 6-7letými.
Fiat Dobló byl poslední v žebříčku 4-5letých ojetin, mezi posledními je ale téměř ve všech kategoriích. Závad je opravdu hodně, zejména v kategorii stáří 4-7 let.
Renault Laguna obsadil poslední místo v hodnocení 6-7 letých aut. U 33 procent z těch, které přijely na technickou kontrolu provozovanou TÜV Süd, byla zaznamenána vážná závada. Nejvíce na podvozku, řízení, osvětlení a brzdách. Ani 8-9leté laguny nedopadly zrovna nejlépe.
Alfa Romeo Mito skončila v kategorii nejmladších (2-3letých) ojetin jen nepatrně lépe než nejhorší Dacia Logan. Jejími slabými místy se jeví tlumiče, brzdy a osvětlení. Také z ní uniká olej.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
17. 11. 2014 13:59
V žebříčku, který vzniká při kontrolách vozů na německých stanicích STK provozovaných TÜV Süd, si letos dosti pohoršila i Škoda Octavia. Zjišťovali jsme rovněž postavení dalších českých aut.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Při prvním letošním lodním neštěstí u břehů Libye zemřelo 43 migrantů

Při lodním neštěstí u břehů Libye zemřelo 43 migrantů z Afriky, kteří se pokoušeli dostat do Evropy. Deset lidí bylo zachráněno. O úterním neštěstí ve společné zprávě informovali Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Letos se jedná o první nehodu ve Středozemním moři, při které přišli o život lidé, píší agentury. Loď se převrhla na rozbouřeném moři, když se jí rozbil motor. Deset přeživších dopravila na břeh pobřežní stráž z libyjského města Zuára.

Válkou poničená Libye je hlavní cestou pro africké migranty, kteří se chtějí dostat do Evropy. Agentury OSN vyzvaly k obnovení státem vedených pátracích a záchranných operací ve Středomoří a k zastavení odesílání migrantů zpět do "nebezpečných přístavů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy