Na cestě po Kapském městě a jeho okolí

Na cestě po Kapském městě a jeho okolí
Příjezd do centra Kapského města vám vyrazí dech. Na jedné straně mrakodrapy, na druhé Stolová hora.
A pokud potom na jednu z výškových budov vystoupáte, může se vám naskytnout pohled na takovýto západ slunce. Vpravo Lions Head, vlevo Table mountain.
Na motocyklu můžete vyjet na vyhlídku přímo naproti Stolové hory. Jmenuje se Signal Hill.
Na Stolovou horu se tvoří dlouhé fronty turistů. Kdo nechce stát s nimi, může mu stačit výhled z příjezdové silnice. Je podobně úžasný.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
6. 1. 2017 14:14
Exotická zvířata, prodejci cetek, ale i policisté, kterým není lhostejné bezohledné chování řidičů. Na to vše můžete narazit, když se vydáte objevovat silnice Kapského města a jeho okolí. My jsme na cestu vyrazli nejprve s Porsche 911 Carrera GTS a poté s motocyklem Harley-Davidson 1200 Roadster.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy