Mini chystá čtvrté setkání příznivců

Zbyněk Klíč
4. 1. 2012 5:22
Setkání fanoušku značky Mini se iskuteční v květnu na francouzském okruhu Paul Ricard poblíž města Le Castellet
Foto: Mini

Britská automobilka Mini pořádá již čtvrté setkání svých příznivců MINI United. Letos se uskuteční od 11. do 13. května poblíž francouzského města Le Castellet na okruhu Paul Ricard.

Samotný program, připravený na celý víkend, zahrnuje vystoupení špičkových DJs, soutěže v zábavných sportovních disciplínách, představení kaskadérů, ale také jízdy po okruhu či prezentace doplňků z programu příslušenství. Součástí setkání bude také výstava aktuálních i historických vozů značky a v průběhu víkendu bude vyhlášeno také nejatraktivnější návštěvnické Mini. Očekává se návštěva až 25 tisíc diváků.

Poslední setkání vyznavačů britské značky se uskutečnilo v roce 2009 na okruhu Silverstone ve Velké Británii. Tehdy bylo pojato také jako oslava padesátého výročí založení značky.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 8 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy