Mini chystá čtvrté setkání příznivců

Zbyněk Klíč
4. 1. 2012 5:22
Setkání fanoušku značky Mini se iskuteční v květnu na francouzském okruhu Paul Ricard poblíž města Le Castellet
Foto: Mini

Britská automobilka Mini pořádá již čtvrté setkání svých příznivců MINI United. Letos se uskuteční od 11. do 13. května poblíž francouzského města Le Castellet na okruhu Paul Ricard.

Samotný program, připravený na celý víkend, zahrnuje vystoupení špičkových DJs, soutěže v zábavných sportovních disciplínách, představení kaskadérů, ale také jízdy po okruhu či prezentace doplňků z programu příslušenství. Součástí setkání bude také výstava aktuálních i historických vozů značky a v průběhu víkendu bude vyhlášeno také nejatraktivnější návštěvnické Mini. Očekává se návštěva až 25 tisíc diváků.

Poslední setkání vyznavačů britské značky se uskutečnilo v roce 2009 na okruhu Silverstone ve Velké Británii. Tehdy bylo pojato také jako oslava padesátého výročí založení značky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Peking ruší kvůli šíření viru oslavy čínského Nového roku

Ve snaze zabránit šíření nového koronaviru zrušil Peking všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku,  jehož příchod připadá na sobotu. 

Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné.

Další zprávy