Lepší než čtyřkolka? Šestikolka, odpovídá Mercedes

Tomáš Rybecký
27. 3. 2013 16:30
Terénní Mercedesu Benz G 63 AMG 6x6 jde do výroby
Foto: Mercedes-Benz

Podle Mercedesu není pohon 4x4 do terénu zkrátka dost, a tak nabízí pohon celkem šesti kol s výkonem 554 koní.

Ortodoxní Mercedes třídy G patří mezi menší a skromnější terénní automobily. Jeden pár kol navíc a výkon motoru AMG V8 5,5 l mu však dodává sebevědomí i k soupeření s tankem.

Kromě toho, že díky šesti kolům vůz G 63 6x6 vypadá, že je připraven čelit apokalypse, má i další technická vylepšení, jako jsou mimořádně velká světlá výška a úložná plocha jako u pick-upu.

Mercedes vůz popisuje stručně a sebevědomě: "Z pohledu na základní charakteristiku modelu G 63 AMG je jasné, že terénní svět tohoto modelu začíná tam, kde by všechna ostatní vozidla s výjimkou vozů s pásovým pohonem musela kapitulovat."

Technické vybavení G 63 se zakládá na motoru AMG V8 5,5 l biturbo s výkonem 544 k a točivým momentem 760 N.m. Na šest kol je výkon přenášen samočinnou převodovkou Speedshift Plus 7G-Tronic s třemi režimy jízdy. Hlavní nádrž o objemu 96 l je doplněná o přídavnou nádrž o objemu 63 l zajišťující, že masivní vůz šplhající po skalách se do vzdálené pustiny nejen dostane, ale také se z ní dokáže vrátit zpět.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi Kuciaka o dva roky

Slovenský nejvyšší soud ve středu zpřísnil trest vrahovi novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Obžalovanému Miroslavu Marčekovi vyměřil 25 let vězení, tedy o dva roky více než soud první instance, před kterým se Marček k vraždám už dříve přiznal. Přísnější trest žádal prokurátor.

Vůči verdiktu nejvyššího soudu se nelze odvolat. Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu, nad kým slovenské soudy v nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země vynesly pravomocný rozsudek.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

před 24 minutami

Policie navrhla obžalovat 16 lidí a 5 firem v kauze Via Chem

Královéhradecká krajská policie navrhla obžalovat 16 lidí a pět firem v kauze kolem společnosti Via Chem Group a manipulací insolvenčních řízeních se škodou přes 161 milionů korun. Spis po téměř pětiletém vyšetřování policie s návrhem na podání obžaloby poslala na Vrchní státní zastupitelství v Praze. 

Podle dřívějších informací jsou mezi obviněnými podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala či bývalá českobudějovická soudkyně Marie Červinková. Hala i Sisák obvinění dříve odmítli a označili jej za nesmyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy