Která auta Češi nejvíce hledají na Googlu? Překvapivě to není Škoda

Pokud jde o automobilové značky, Češi do vyhledávače Google vloni nejčastěji psali "Hyundai".
5. Česká pobočka Googlu seřadila dva žebříčky - podle značek a podle modelů. Pokud jde o vyhledávání automobilové značky, Škoda Auto je až na páté pozici. Na fotografii nejprodávanější model, Škoda Octavia.
4. Na čtvrté pozici je Mercedes-Benz. Ačkoli v pořadí značek podle prodejnosti se vloni v Česku nevešel do první desítky, na českém vyhledávači Googlu si nevede špatně. Nejprodávanějším modelem v ČR je třída E.
3. Ještě lépe je na tom BMW, vloni bylo třetí nejvyhledávanější mezi značkami aut. Nejprodávanějším autem je aktuálně X5.
2. V pořadí nejprodávanějších značek v Česku je Volkswagen druhý, i v tomto žebříčku získal druhou pozici.
Foto: Hyundai
Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 21. 2. 2019 22:40
Česká pobočka Googlu zveřejnila žebříček automobilových značek, které Češi vloni vyhledávali na jejím portálu. Ač to někoho může překvapit, první pozici si nedrží Škoda Auto, ale jiná automobilka, která má v Česku továrnu - Hyundai. Ani mezi konkrétními modely není Škodovka první, ve statistice kraluje oblíbené levné SUV Dacia Duster. Skokanem roku je pak Škoda Scala. Lidé tedy vyhledávají víc jiná auta, než si kupují. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy