Která auta Češi nejvíce hledají na Googlu? Překvapivě to není Škoda

Pokud jde o automobilové značky, Češi do vyhledávače Google vloni nejčastěji psali "Hyundai".
5. Česká pobočka Googlu seřadila dva žebříčky - podle značek a podle modelů. Pokud jde o vyhledávání automobilové značky, Škoda Auto je až na páté pozici. Na fotografii nejprodávanější model, Škoda Octavia.
4. Na čtvrté pozici je Mercedes-Benz. Ačkoli v pořadí značek podle prodejnosti se vloni v Česku nevešel do první desítky, na českém vyhledávači Googlu si nevede špatně. Nejprodávanějším modelem v ČR je třída E.
3. Ještě lépe je na tom BMW, vloni bylo třetí nejvyhledávanější mezi značkami aut. Nejprodávanějším autem je aktuálně X5.
2. V pořadí nejprodávanějších značek v Česku je Volkswagen druhý, i v tomto žebříčku získal druhou pozici.
Foto: Hyundai
Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 21. 2. 2019 22:40
Česká pobočka Googlu zveřejnila žebříček automobilových značek, které Češi vloni vyhledávali na jejím portálu. Ač to někoho může překvapit, první pozici si nedrží Škoda Auto, ale jiná automobilka, která má v Česku továrnu - Hyundai. Ani mezi konkrétními modely není Škodovka první, ve statistice kraluje oblíbené levné SUV Dacia Duster. Skokanem roku je pak Škoda Scala. Lidé tedy vyhledávají víc jiná auta, než si kupují. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy