Kia představila v Amsterdamu nový Stonic

Kia představila v Amsterdamu malé SUV Stonic.
Kia vstupuje do v současnosti stále populárnějšího segmentu malých SUV. Stonic stojí na stejné platformě jako Rio, podobné tak budou také rozměry vozu. Konkrétní data nicméně automobilka nezveřejnila.
V nabídce by měla novinka nahradit malé MPV Venga. I Kia tak podlehla trendu, podle nějž jsou velkoprostorové vozy nahrazovány SUV.
Ačkoliv Stonic některými designovými prvky připomíná Rio, shodný není ani jeden.
Pod kapotou Stonicu budou tři zážehové a jeden vznětový motor. Zatímco benzinové jednotky najdeme také u Ria, naftová šestnáctistovka CRDi bude vyhrazena malému SUV.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
24. 5. 2017 10:42
Jihokorejská Kia vstupuje i v Evropě do segmentu malých SUV. V Amsterdamu představila model Stonic, technicky vycházející z hatchbacku Rio. Prohlédněte si snímky novinky v povedené žluté metalíze v kombinaci s černou střechou.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy