Budou v Žilině stavět elektromobily? Kia chystá do roku 2025 16 aut na elektřinu

ČTK ČTK
2. 10. 2018 14:35
Automobilka Kia chce do roku 2025 uvést 16 modelů na elektrický pohon. V roce 2020 se pak chystá představit elektromobil na palivové články. Na tiskové konferenci na pařížském autosalonu to uvedl nový ředitel značky v Evropě Emilio Herrera. Značka přitom některé své modely vyrábí ve slovenské Žilině.
Hybridní a plug-in hybridní verzi modelu Niro (na obrázku) doplní brzo i čistý elektromobil.
Hybridní a plug-in hybridní verzi modelu Niro (na obrázku) doplní brzo i čistý elektromobil. | Foto: Kia

V nabídce se postupně objeví pět hybridních vozů, pět plug-in hybridů, pět elektromobilů a jeden vůz na palivové články. V Paříži Kia předvedla nový elektromobil Niro s dojezdem 485 kilometrů.

Automobilka v Paříži také představila nový model ProCeed, který vychází z konceptu představeného před rokem na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Výroba modelu ProCeed s karoserií shooting brake se zahájí v Žilině letos v listopadu a v prvním čtvrtletí roku 2019 se vůz začne prodávat výhradně na evropském trhu.

Kia chce letos v Evropě zvýšit prodej z loňských 472 000 vozů na více než půl milionu aut.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy