Budou v Žilině stavět elektromobily? Kia chystá do roku 2025 16 aut na elektřinu

ČTK ČTK
2. 10. 2018 14:35
Automobilka Kia chce do roku 2025 uvést 16 modelů na elektrický pohon. V roce 2020 se pak chystá představit elektromobil na palivové články. Na tiskové konferenci na pařížském autosalonu to uvedl nový ředitel značky v Evropě Emilio Herrera. Značka přitom některé své modely vyrábí ve slovenské Žilině.
Hybridní a plug-in hybridní verzi modelu Niro (na obrázku) doplní brzo i čistý elektromobil.
Hybridní a plug-in hybridní verzi modelu Niro (na obrázku) doplní brzo i čistý elektromobil. | Foto: Kia

V nabídce se postupně objeví pět hybridních vozů, pět plug-in hybridů, pět elektromobilů a jeden vůz na palivové články. V Paříži Kia předvedla nový elektromobil Niro s dojezdem 485 kilometrů.

Automobilka v Paříži také představila nový model ProCeed, který vychází z konceptu představeného před rokem na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Výroba modelu ProCeed s karoserií shooting brake se zahájí v Žilině letos v listopadu a v prvním čtvrtletí roku 2019 se vůz začne prodávat výhradně na evropském trhu.

Kia chce letos v Evropě zvýšit prodej z loňských 472 000 vozů na více než půl milionu aut.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy