Jak se jezdí v Namibii

Jak se jezdí v Namibii
Swakopmund nezapře svou německou minulost. I dnes se zde hovoří převážně německy.
A místní specialita - guláš s bramborovým knedlíčkem a zelím. Kde už jsme to jenom jedli?
Muzeum Martina Luthera má jistě obsáhlou sbírku.
Tohle je klasciký výhled z kabiny.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
12. 5. 2016 19:25
Namibie je krásná, divoká a hlavně pustá. Země ležící v jihozápadní části Afriky svou rozlohou překonává Turecko, ale žijí zde jen dva miliony lidí. Většinu plochy zabírá poušť, rozlehlé pláně plné kamení a prachu a na mnoha místech také těžko přístupné kopce. Jen tu a tam krajinu přetne přímka. Je to silnice, kterých tu moc není. Vyzkoušeli jsme, jak se po nich jezdí.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy