Jak se jezdí v Namibii

Jak se jezdí v Namibii
Swakopmund nezapře svou německou minulost. I dnes se zde hovoří převážně německy.
A místní specialita - guláš s bramborovým knedlíčkem a zelím. Kde už jsme to jenom jedli?
Muzeum Martina Luthera má jistě obsáhlou sbírku.
Tohle je klasciký výhled z kabiny.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
12. 5. 2016 19:25
Namibie je krásná, divoká a hlavně pustá. Země ležící v jihozápadní části Afriky svou rozlohou překonává Turecko, ale žijí zde jen dva miliony lidí. Většinu plochy zabírá poušť, rozlehlé pláně plné kamení a prachu a na mnoha místech také těžko přístupné kopce. Jen tu a tam krajinu přetne přímka. Je to silnice, kterých tu moc není. Vyzkoušeli jsme, jak se po nich jezdí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump odložil kvůli koronaviru summit G7, chce pozvat také Austrálii či Rusko

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom agentura Reuters.

Do skupiny hospodářsky nejvyspělejších států světa G7 patří kromě USA rovněž Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo. Trump, který skupině G7 letos předsedá, tento týden prohlásil, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19 než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. V sobotu ale agentura Reuters napsala, že kvůli přetrvávající hrozbě nákazy koronavirem Trumpovu pozvánku na červen odmítla německá kancléřka Angela Merkelová.

Šéf Bílého domu přitom podotkl, že současný formát skupiny G7 je "velmi zastaralý" a neodráží patřičně dění ve světě. Skupina by podle něj mohla být rozšířena například o Rusko, Austrálii, Jižní Koreu a Indii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy