Interiér prototypu elektromobilu od Škody: otočná sedadla a displej pro každého cestujícího

Ondřej Běhal
6. 4. 2017 11:22
Škoda Auto zveřejnila další podrobnosti o designové studii Vision E, která je zároveň předobrazem prvního elektromobilu značky.
Skica přístrojové desky designové studie Vision E.
Skica přístrojové desky designové studie Vision E. | Foto: Škoda Auto

Škoda představí designovou studii Vision E na autosalonu v čínské Šanghaji (19.-28. dubna), s předstihem uvolňuje informace o ní a nákresy některých částí auta, nově interiéru.

Ten obsahuje pouze čtyři samostatná sedadla, takže cestující budou mít v interiéru vozu téměř stejně dlouhého jako Škoda Kodiaq spoustu prostoru. To umocní chybějící středový sloupek a tunel.

Nastupování a vystupování ulehčí proti sobě otvírané dveře a absence prostředního B-sloupku, a také možnost otáčet sedadla o dvacet stupňů. Při otevírání dveří se sedadla natočí směrem ven a usnadní tak nástup do auta. Po zavření dveří se automaticky vrátí do výchozí polohy. V režimu autonomního řízení, tedy jízdy bez zásahů řidiče, se přední sedadla automaticky nastaví do komfortní polohy. Samočinně se upraví i poloha volantu, aby odpočívajícímu řidiči nepřekážel.

Interiér bude plný displejů. Ten nejdůležitější se nachází uprostřed přístrojové desky. Každý cestující ale bude mít i svůj personální dotekový displej, kde si bude pouštět třeba zábavní programy. Ten pro přední pasažéry se nachází v palubní desce, obrazovky pro cestující na zadních sedadlech budou umístěny v opěradlech předních sedadel.

Skica interiéru Škody Vision E.
Skica interiéru Škody Vision E. | Foto: Škoda Auto

Mobilní telefony si bude každý cestující nabíjet bezdrátově v takzvaných "phoneboxech" ve výplních dveří. Obsah smartphonů se bude zrcadlit na osobních displejích.

"Do roku 2025 uvedeme na trh vedle plug-in hybridů také pět čistě elektricky poháněných automobilů v různých segmentech. Budeme tak připraveni na stav, kdy každý čtvrtý prodaný automobil bude disponovat elektropohonem," uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy