Foto: Dva Spykery a 17 Bugatti. Víte, jaká exotická auta jezdí v Česku? Některá se tu i vyrábí

Foto: Dva Spykery a 17 Bugatti. Víte, jaká exotická auta jezdí v Česku? Některá se tu i vyrábí
Ariel (2 kusy) - Tohle není prací prášek, ale radikální auto z Velké Británie, které sází na co nejlehčí konstrukci, díky které patří i s benzinovým čtyřválcem mezi nejrychlejší auta na světě.
K1 Attack (3 kusy) - Česko-slovenský supersport s nízkou karoserií a výklopnými dveřmi na sebe poutá pozornost na první pohled.
Bitter (2 kusy) - Německá a později rakouská automobilka Ericha Bittera se zaměřuje na stavbu luxusních aut se sportovním charakterem. Pro řadu z nich jako základ posloužily vozy značky Opel. Jde o pořádnou raritu.
Brilliance (3 kusy) - Dobrou zprávou je, že čínským automobilkám se na českém trhu nedaří. Tady je první z nich. CZ na registrační značce mají jen pouhé tři kusy.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
18. 5. 2017 13:32
Luxusní sportovní auta klasického britského střihu značky Gordon jsou na českých silnicích raritou. V celé zemi jich jezdí jen 11 kusů. Přitom pochází z Plzně. Jde o jednu z exotických značek, které registruje Sdružení dovozců automobilů. Prošli jsme jeho statistiky a našli další zajímavosti. Víte, že s trochou štěstí můžete potkat dva unikátní supersporty z Nizozemska, britské formule nebo hned několik čínských aut, která tu zbyla po neúspěšném pokusu o expanzi na místní trh? Vybrali jsme exoty z českých silnic, podívejte se.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy