Drsná statistika z Itálie: jeden radar, čtrnáct dní a téměř 60 000 přestupků

Martin Přibyl Martin Přibyl
23. 11. 2018 14:15
Italská víska Acquetico leží mezi krajem Piemont a francouzskou hranicí. Bydlí tu asi 120 obyvatel, ale ospalá rozhodně není. Řidiči se totiž přes ni vyhýbají dálnici, aby nemuseli stát v kolonách a platit drahé italské mýtné. Hladký asfalt podle Corriere della Serra láká motorkáře. Místní si tedy stěžovali starostovi Alessandru Alessandrimu, aby zasáhl. Ten nelenil a na hlavní ulici postavil radar.
Radar v italské obci Acquetico zaznamenal za 14 dní téměř 60 000 přestupků.
Radar v italské obci Acquetico zaznamenal za 14 dní téměř 60 000 přestupků. | Foto: iStock

Výsledky měření daly obyvatelům Acquetica za pravdu. Za pouhé dva týdny se povedlo nachytat 58 568 hříšníků, to znamená 4183 přestupků denně, 174 za hodinu, tři za minutu…

Nejvyšší povolená rychlost v obci je přitom padesát kilometrů za hodinu, pomocí radaru se ale podařilo zaznamenat průjezd tempem 135 km/h. Pravidla prý porušila až polovina aut, která Acqueticem projížděla.

S ničím podobným nepočítali ani samotní obyvatelé vesnice, ani starosta. Ten by teď chtěl radarů nainstalovat více. "Doufáme, že to řidiče donutí zpomalit. Nechceme od nich vybírat peníze, jde nám hlavně o bezpečnost," řekl Alessandri italské tiskové agentuře ANSA.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy