Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů

Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů
Akce Grand Veteran se bude letos už tradičně konat v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, hlavním dnem pro návštěvníky je sobota 27. dubna.
K vidění budou nejen historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory, a dokonce i sportovní a závodní auta.
Akci zorganizovaly dva největší subjekty sdružující kluby historických vozidel v České republice, Federace klubů historických vozidel ČR a Autoklub České republiky.
Na akci se odehraje představení znázorňující 100 let od vzniku československé koruny. Využijí se k tomu historická vozidla, která jezdila na silnicích v době první republiky.
Foto: Grand Veteran
Eva Srpová Eva Srpová
26. 4. 2019 11:49
O víkendu se koná akce Grand Veteran 2019. Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích přijedou historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory a sportovní i závodní auta.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy