Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů

Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů
Akce Grand Veteran se bude letos už tradičně konat v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, hlavním dnem pro návštěvníky je sobota 27. dubna.
K vidění budou nejen historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory, a dokonce i sportovní a závodní auta.
Akci zorganizovaly dva největší subjekty sdružující kluby historických vozidel v České republice, Federace klubů historických vozidel ČR a Autoklub České republiky.
Na akci se odehraje představení znázorňující 100 let od vzniku československé koruny. Využijí se k tomu historická vozidla, která jezdila na silnicích v době první republiky.
Foto: Grand Veteran
Eva Srpová Eva Srpová
26. 4. 2019 11:49
O víkendu se koná akce Grand Veteran 2019. Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích přijedou historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory a sportovní i závodní auta.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy