Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů

Do bohnického areálu psychiatrické nemocnice se o víkendu sjede na 150 veteránů
Akce Grand Veteran se bude letos už tradičně konat v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, hlavním dnem pro návštěvníky je sobota 27. dubna.
K vidění budou nejen historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory, a dokonce i sportovní a závodní auta.
Akci zorganizovaly dva největší subjekty sdružující kluby historických vozidel v České republice, Federace klubů historických vozidel ČR a Autoklub České republiky.
Na akci se odehraje představení znázorňující 100 let od vzniku československé koruny. Využijí se k tomu historická vozidla, která jezdila na silnicích v době první republiky.
Foto: Grand Veteran
Eva Srpová Eva Srpová
26. 4. 2019 11:49
O víkendu se koná akce Grand Veteran 2019. Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích přijedou historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory a sportovní i závodní auta.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy