Dacia Duster proti Škodě Karoq. Známe hlavní trumfy nejžádanějších SUV v Česku

Jan Markovič Jan Markovič
18. 9. 2017 15:07
Dacia Duster a Škoda Karoq budou zřejmě dvě nejprodávanější SUV na českém trhu. I když se rumunský model dostane na silnice až na začátku příštího roku a mladoboleslavská novinka se už prodává, srovnali jsme oba vozy podle dosud známých parametrů. Vzhledem k obrovskému cenovému rozdílu i nabízené výbavě jde o auta pro odlišné zákazníky. I tak stojí za to vidět, co nabízejí.

Nová Dacia Duster ještě není na trhu, zajímavé ale může být i srovnání odcházejícího modelu se Škodou Karoq. To jsme pro vás připravili zde. Porovnali jsme mezi sebou ty nejlevnější možné výbavy.

Design

Karoq není podle Mladé Boleslavi přímým nástupcem Yetiho, pokud bychom ale na toto tvrzení nedali, jde o kompletně přepracované SUV. Nový design silně navazuje na většího sourozence Kodiaq. Auto oproti svému předchůdci působí mnohem robustněji. U Dacie se snažili ještě o drsnější vzezření, jakkoliv jsou změny vzhledu spíš evoluční. Auto ovšem díky nové masce chladiče, světlometům či designu zádi vypadá mnohem dospěleji než dřív.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy