Dacia Duster proti Škodě Karoq. Známe hlavní trumfy nejžádanějších SUV v Česku

Jan Markovič Jan Markovič
18. 9. 2017 15:07
Dacia Duster a Škoda Karoq budou zřejmě dvě nejprodávanější SUV na českém trhu. I když se rumunský model dostane na silnice až na začátku příštího roku a mladoboleslavská novinka se už prodává, srovnali jsme oba vozy podle dosud známých parametrů. Vzhledem k obrovskému cenovému rozdílu i nabízené výbavě jde o auta pro odlišné zákazníky. I tak stojí za to vidět, co nabízejí.

Nová Dacia Duster ještě není na trhu, zajímavé ale může být i srovnání odcházejícího modelu se Škodou Karoq. To jsme pro vás připravili zde. Porovnali jsme mezi sebou ty nejlevnější možné výbavy.

Design

Karoq není podle Mladé Boleslavi přímým nástupcem Yetiho, pokud bychom ale na toto tvrzení nedali, jde o kompletně přepracované SUV. Nový design silně navazuje na většího sourozence Kodiaq. Auto oproti svému předchůdci působí mnohem robustněji. U Dacie se snažili ještě o drsnější vzezření, jakkoliv jsou změny vzhledu spíš evoluční. Auto ovšem díky nové masce chladiče, světlometům či designu zádi vypadá mnohem dospěleji než dřív.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Francouzští policisté zadrželi muže, kterého podezírají z vazby na útočníka z Nice

Francouzské úřady zadržely 47letého muže podezřelého z kontaktů s pachatelem čtvrtečního útoku v Nice, při němž přišli o život tři lidé. Nově zadržený je nyní podle agentury Reuters ve vazbě. Ve čtvrtek spáchal teroristický útok v kostele v Nice mladý Tunisan Bráhím Avísáví, ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký). Jedné ženě téměř uřízl hlavu a zabil ještě jednu ženu a jednoho muže. Policie útočníka postřelila a ten je nyní v kritickém stavu v nemocnici.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na justiční zdroj, byl útočníkův kontakt zadržen ve čtvrtek večer. Podle agentury AFP je podezřelý, že byl ve spojení s útočníkem den před atentátem.

Avísáví teprve 20. září přijel do Evropy, konkrétně na italský ostrov Lampedusa, který je cílem mnoha migrantů z Afriky. Podle tuniských a francouzských úřadů se podezřelý narodil v roce 1999. Podle francouzského prokurátora Jeana-Francoise Ricarda přijel do Nice vlakem ve čtvrtek brzy ráno. 

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy