Kachny, slavné dodávky a zástup "bohyní". Citroën oslavil v Praze stoleté výročí

Kachny, slavné dodávky a zástup "bohyní". Citroën oslavil v Praze stoleté výročí
Obrovský zájem vyvolaly přednášky Tomáše Nerudy, který vlastní dílnu a specializuje se především na renovaci Citroënů, ale i jiných francouzských značek.
Tomáš demonstroval, jak funguje slavné hydropneumatické odpružení na modelu DS a také jak se po snadné demontáži blatníku vyměňuje kolo. Kdo v hloučku neviděl, mohl se dívat na obrazovce.
Program byl bohatý, došlo i na vědomostní soutěž. Kdo měl nejvíc citronů, vyhrál model Citroënu.
Na travnaté ploše se veterány seřadily podle modelových řad. Bylo toho k vidění opravdu hodně, i když samozřejmě dominoval zřejmě nejslavnější Citroën, model 2CV neboli "Kachna".
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
8. 9. 2019 12:06
Letos si francouzská automobilka Citroën připomíná 100 let od svého založení. Ve Francii byla oslava, která se konala v červenci, nejvelkolepější, sjelo se na ní přes 5000 veteránů, ale ani v čeští fanoušci nepřišli zkrátka, v sobotu 7. září se v pražských Letňanech konal sraz, na který přijela bezmála 140 historických aut
 

Právě se děje

před 51 minutami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy