Britové jsou ze škodovek nadšení. Nejvíce milují yeti

Radek Pecák Radek Pecák
6. 5. 2013 11:02
Ve Velké Británii Škoda neustále navyšuje své prodeje
Foto: Škoda Auto

Škoda Yeti zvítězila v anketě ,Auto Express Driver Power 2013'a opět se stala nejoblíbenějším vozem britských řidičů. První místo v anketě britského odborného magazínu ,Auto Express' jí přisoudilo hlasování zhruba 46 000 čtenářů. Hned za ní mezi více než stovkou modelů prodávaných na britském trhu skončila další škodovka, konkrétně superb.

Octavia pak byla šestá, což znamená, že v první desítce pořadí měla mladoboleslavská automobilka hned tři vozy.

V anketě se hodnotila míra spokojenosti vlastníků konkrétního automobilu. Titul ,Most satisfying car to own' má tedy v Británii yeti: 92,65 procenta dotázaných řidičů tohoto kompaktního SUV je se svým vozem velice spokojeno.

U Škody Superb je výsledek jen nepatrně horší: Má 92,13 procenta spokojených zákazníků.

Superb, v Británii rovněž obdivované auto.
Superb, v Británii rovněž obdivované auto. | Foto: Škoda Auto

Škody zvítězily v anketě již potřetí, přičemž yeti své loňské vítězství obhájil.

Vedle vítězství v celkovém hodnocení byla Škoda Yeti také vyhlášena ,Best Compact Family Car' - nejlepší kompaktním rodinným vozem. Superb zase zvítězil v kategorii ,Best Family Car' - nejlepší rodinný vůz.

Loňský rok byl pro Škodu v Británii rekordní

Účastníci ankety na vozech značky Škoda oceňují především vysokou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru.

Také díky těmto výsledkům je značka Škoda u zákazníků ve Velké Británii stále úspěšnější. V prvním čtvrtletí 2013 vzrostl počet prodaných vozů značky ŠKODA na britských ostrovech v porovnání se srovnatelným obdobím minulého roku o 19,1 procenta na 16 200 vozů.

Jen v březnu se prodej české značky ve Velké Británii zlepšil oproti stejnému měsíci uplynulého roku o 21,4 procenta na více než 10 000 vozů. V roce 2012 dosáhla značka s více než 53 200 prodanými vozy v porovnání s rokem 2011 nárůstu o 9,9 %, a dosáhla tak rekordního výsledku.

Nová Škoda Octavia se ve Velké Británii začala prodávat v polovině března. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 5 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy