Patnáct nejdražších automobilů roku 2017, prvenství putuje překvapivě do Švédska

Jiří Kaloč
13. 1. 2018 13:51
Na přelomu roku statistici vytvářejí nejrůznější žebříčky. U automobilů se nejčastěji poměřuje počet prodaných kusů, nejvyšší rychlost, největší výkon a také nejvyšší cena. My nyní přinášíme pořadí patnácti nejdražších automobilů světa, jak je sestavil internetový magazín Topcars. Ve všech případech se jedná o super-, popřípadě hypersporty, ale na úplné špičce nečekejte zástupce z italského Maranella (Ferrari), německého Stuttgartu (Porsche) nebo anglického Wokingu (McLaren).
Foto: Apollo

15. Apollo Arrow (1,1 milionu dolarů)

Možná si ještě vzpomínáte na německou značku Gumpert a její supersport Apollo. Automobil sice udivoval výkony (svého času zajel dokonce nejrychlejší kolo v pořadu BBC Top Gear), ale design nebyl jeho silnou stránkou. Firma Rolanda Gumperta nakonec v roce 2013 zkrachovala, ale koupili ji milionáři z Hongkongu a na jejím základě vybudovali novou automobilku Apollo Automobil. Ta vloni představila supersport Arrow, jehož design je inspirovaný americkou stíhačkou F22 Raptor. Čtyřlitrový osmiválec o výkonu 1000 koní pohání zadní kola a dodává německému "šípu" zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 s. Za dalších 5,9 s už jede "dvoustovkou" a pokračovat může až do rychlosti 360 km/h. Automobil  se nabízel v přepočtu na 24,2 milionu korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy