Patnáct nejdražších automobilů roku 2017, prvenství putuje překvapivě do Švédska

Jiří Kaloč
13. 1. 2018 13:51
Na přelomu roku statistici vytvářejí nejrůznější žebříčky. U automobilů se nejčastěji poměřuje počet prodaných kusů, nejvyšší rychlost, největší výkon a také nejvyšší cena. My nyní přinášíme pořadí patnácti nejdražších automobilů světa, jak je sestavil internetový magazín Topcars. Ve všech případech se jedná o super-, popřípadě hypersporty, ale na úplné špičce nečekejte zástupce z italského Maranella (Ferrari), německého Stuttgartu (Porsche) nebo anglického Wokingu (McLaren).
Foto: Apollo

15. Apollo Arrow (1,1 milionu dolarů)

Možná si ještě vzpomínáte na německou značku Gumpert a její supersport Apollo. Automobil sice udivoval výkony (svého času zajel dokonce nejrychlejší kolo v pořadu BBC Top Gear), ale design nebyl jeho silnou stránkou. Firma Rolanda Gumperta nakonec v roce 2013 zkrachovala, ale koupili ji milionáři z Hongkongu a na jejím základě vybudovali novou automobilku Apollo Automobil. Ta vloni představila supersport Arrow, jehož design je inspirovaný americkou stíhačkou F22 Raptor. Čtyřlitrový osmiválec o výkonu 1000 koní pohání zadní kola a dodává německému "šípu" zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 s. Za dalších 5,9 s už jede "dvoustovkou" a pokračovat může až do rychlosti 360 km/h. Automobil  se nabízel v přepočtu na 24,2 milionu korun.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy