V pořadí druhá manželka nynějšího šéfa hnutí ANO (první manželství měl se svou spolužačkou z gymnázia Beatou Adamovičovou). Seznámili se už před 25 lety, když byla Monika asistentkou v lovosickém podniku Lovochemie. „Všichni se ho báli a já jsem nechápala, jak se mohou bát jednoho chlapa,“ vzpomíná Monika v knize O Babišovi bez Babiše. V ní již jednou vdaná žena s dívčím příjmením Herodesová prozradila, jak se s nynějším vlivným politikem na jednom večírku sblížili. „Moc jsem se s tím nepárala. Přišla jsem k němu, sedla si mu na opěrátko křesílka, pěkně nohu přes nohu a zeptala se ho, jak se má...“
Finanční ředitelka a členka představenstva skupiny Agrofert. V Babišově skupině je už 20 let. Přišla do ní z konkurenční firmy Agropol, v době, kdy ji ovládl Babišův někdejší podnikatelský sok Jiří Malúš. Je známa svou pracovitostí a urputností, sama o sobě říká, že je paličatá a velmi obtížně dělá kompromisy. V práci tráví více času než jiní manažeři i proto, že je bezdětná. K Babišovi podle kolegů byla vždy naprosto loajální. Jejím partnerem je advokát slovenského původu Jozef Kubů, někdejší vysoce postavený důstojník komunistické rozvědky. S Babišem a jeho firmou Kubů dlouhá léta spolupracuje a byl s ním i u založení hnutí ANO.
Členka představenstva skupiny Agrofert. Původně byla generální ředitelkou potravinářských firem Olma a Profrost, později přibrala i celou ztrátovou divizi takzvaného bílého masa, kam spadají firmy Vodňanská drůbež a slovenská Hyza. Má pověst velmi razantní manažerky, odbornice na krizové řízení, i ona je Babišovi naprosto oddána. „Jsem věrný člověk, dokud nepůjdu do důchodu, zůstanu v Agrofertu. Už nemám čeho dosáhnout, nemám další ambice, těžko by mě někdo nalákal jinam. Dala jsem šéfovi slovo, že ohlídám svoji část skupiny,” uvedla v roce 2014 v rozhovoru pro HN.
Tisková mluvčí hnutí ANO. V minulosti pracovala v TV Nova, také třeba na ministerstvu pro místní rozvoj či jako mluvčí ministra obrany. Svého času propůjčila svou tvář i politikům z Věcí veřejných, to když byla zhruba rok ředitelkou odboru vnějších vztahů a komunikace u ministra školství Josefa Dobeše. Na Andreje Babiše má podle řady zdrojů velmi výrazný vliv. Klíčové je, že s celým svým PR týmem je s ním prakticky v neustálém kontaktu. Spoluorganizuje Babišův program a šéfovi ANO radí, jak postupovat ve vztahu k médiím.
Místopředsedkyně hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje. Dříve působila i jako místopředsedkyně parlamentu. Absolventka pražské Vysoké školy zemědělské. V minulosti pracovala v řadě firem, vesměs v oblasti personalistiky. Naposledy však i jako manažerka ve společnosti Aksamite, kde řídila síť pěti prodejen s nábytkem. Byla také starostkou v obci Krhanice na Benešovsku. Od roku 2004 do roku 2011 byla členkou ODS, v roce 2004 byla za tuto partaj zvolena do středočeského zastupitelstva. Později už mandát neobhájila a v roce 2012 přešla do hnutí ANO. Ač působí dojmem nekonfliktní ženy, někdy až naivky, středočeskou hejtmankou se stala tak trochu navzdory Babišovi, který původně chtěl post hejtmana přenechat Vítu Rakušanovi z hnutí STAN.
Hejtmanka Karlovarského kraje, šéfka Asociace krajů ČR, členka předsednictva hnutí ANO. V minulosti učila na základní škole v Horním Slavkově, poté byla starostkou města. V letech 2008 až 2014 byla členkou ODS, za kterou v roce 2012 úspěšně kandidovala do krajského zastupitelstva. Z této partaje vystoupila v roce 2014, poté co neuspěla v komunálních volbách. V Babišově hnutí je od roku 2015. Od prosince 2014 do listopadu 2016 byla za ANO náměstkyní ministra vnitra ČR, když v křesle tehdy nahradila nynější pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou. Ke Krnáčové má dodnes blízko. Stejně tak se hovoří o tom, že těží z přetrvávajícího velmi dobrého kontaktu na „rodnou“ ODS. Jde o to, že jejím přítelem je Jan Mraček, což je vlivný předseda oblastního sdružení ODS v Chebu, ale hlavně člen republikové výkonné rady strany.
Pražská primátorka slovenského původu, známá svou dosti jadrnou mluvou. Pravidelně se účastní i jednání předsednictva hnutí ANO. Žena, která v minulosti šéfovala protikorupční organizaci Transparency International a v roce 2014 byla náměstkyní ministra vnitra, v počátku svého působení na pražském magistrátu čelila opakované kritice i z vlastních řad kvůli údajné nekompetentnosti. Dostala se do ostrého konfliktu s Babišovou přítelkyní a bývalou místopředsedkyní hnutí ANO Radmilou Kleslovou. Primátorský řetěz jí pomohl zachránit Jaroslav Faltýnek, nynější 1. místopředseda ANO, který se na začátku loňského roku do sporu osobně vložil a pomohl Krnáčové obnovit rozpadlou pražskou koalici.
Bývalá ředitelka jakosti z Babišových Kosteleckých uzenin, která v letošních parlamentních volbách povede kandidátku hnutí v Jihočeském kraji, kde je krajskou zastupitelkou. Pochází z Pardubic, vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a následně působila jako učitelka odborných předmětů na Integrované střední škole v Chrudimi. Do jižních Čech se přestěhovala v roce 1994. Hned krátce po vstupu do ANO v roce 2012 se stala jeho místopředsedkyní. O důvěře, kterou má, může svědčit, že vedla jihočeskou kandidátku hnutí v parlamentních volbách v roce 2013 i v krajských v roce 2016.
Ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, která povede kandidátku hnutí ANO v Plzeňském kraji. Narozena v Karlových Varech. Vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Většinu své pracovní kariéry se zabývá problematikou EU a financování z evropských fondů, před nástupem do funkce ministryně pracovala na Úřadu vlády ČR jako ředitelka odborů EU fondů. Ministryně s prořízlým jazykem se často dostává do konfliktů i s lidmi z hnutí, které reprezentuje. Může ale těžit ze své loajality k Andreji Babišovi, kterého se nebojí veřejně zastat, rovněž z nebývalé přízně prezidenta Miloše Zemana a jeho poradců.
Europoslankyně za hnutí ANO. Vystudovala pražskou VŠE a později absolvovala i diplomatickou akademii ve španělském Madridu. Osm let působila v diplomatických službách, během českého předsednictví EU řídila Výbor pro obchodní a rozvojovou politiku. Na kandidátku hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu ji přivedl Pavel Telička (stejně jako její kolegyni Martinu Dlabajovou). Zatímco ale někdejší hvězda hnutí Telička po konfliktech s Babišem ustupuje do pozadí, Charanzová s Dlabajovou stoupají vzhůru. „Bojují za české zájmy a jsou z našich europoslanců nejlepší,“ uvedl nedávno Babiš pro HN na jejich adresu.
Europoslynkyně za hnutí ANO původem ze Zlína. Vystudovala politické vědy se specializací na EU na univerzitě v italské Padově, několik let pracovala jako koordinátorka zastoupení Zlínského kraje v Bruselu. Platí pro ni totéž, co pro Charanzovou – ač se s Babišem dříve neznala a na kandidátku ji přivedl Pavel Telička, postupem času si získala Babišovu přízeň a Teličku v tomto směru zastínila.
Náměstkyně ministra financí původem z Brna. Od začátku roku 2016 (kdy nahradila Simonu Hornochovou) byla pravou rukou Andreje Babiše, když byl ještě členem vlády (pomáhala mu zavádět EET atd.). O tom, že Andrej Babiš v ní má důvěru, jasně svědčí fakt, že původně chtěl, aby právě ona jej v křesle ministra financí nahradila, když jej premiér Sobotka z funkce odvolal. V její neprospěch mluvila právě její loajalita, která se podle některých názorů projevila i tím, že neměla zájem na tom, aby finanční správa důsledně prošetřila otazníky ohledně Babišových daní. Přestože se brání tím, že je celoživotní finanční úřednicí a svůj post nezískala žádnou protekcí, její neutralitu v očích mnoha politiků nabourává i skutečnost, že její dcera Petra je za hnutí ANO brněnskou radní a její zeť, podnikatel David Rusňák, brněnské ANO sponzoroval.
Česká eurokomisařka, narozena v Třebíči. Dříve byla 1. místopředsedkyní hnutí ANO a také ministryní pro místní rozvoj. S Babišem se zná od února 2012, kdy ji – jak později uvedla – kontaktoval přes svou asistentku. Zlákat do jeho hnutí se ale nechala až po delším přemlouvání. V minulosti byla členkou ČSSD. Veřejně známou se stala už v roce 2006, kdy jako bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj kvůli kauze „Budišov“ skončila ve vyšetřovací vazbě. Její stíhání bylo nakonec zastaveno a vysoudila majetkovou újmu. To, že se v roce 2014 stala eurokomisařkou, bylo patrně dáno i tím, že se Babišovi nebála v hnutí postavit a on ji takto elegantně „uklidil stranou“. Ač je dnes ve vztahu k Babišovi plně emancipovaná a finančně nezávislá, navenek vůči němu zůstává loajální.
Rodačka z Vysokého Mýta. Bývalá místopředsedkyně ANO a někdejší starostka Prahy 10. Babišovi pomáhala hnutí zakládat. Z funkce místopředsedkyně odstoupila v září 2015 poté, co média kritizovala její kontrakt ve firmě ČEZ a odměny z pražských městských firem. O současné roli této ženy, která se před rokem 1989 zapletla s komunistickou rozvědkou a později byla dlouhá léta členkou ČSSD, se jen spekuluje. Dříve byla označována za Babišovu pravou ruku a rodinnou přítelkyni, úzce s ním spolupracovala v rámci skupiny Agrofert a podle dostupných informací mu poskytovala i lobbistické služby. Dnes je dle některých názorů už mimo hru, podle jiných ale s Babišem nadále kontakty udržuje a ten je i připraven ji „vrátit do hry“, pokud k tomu uzraje doba.
Náměstkyně jihlavského primátora za hnutí ANO a bývalá Babišova poradkyně z ministerstva financí. Pod svým původním příjmením Nagyová se kolem Babiše točí již dlouhou řadu let. V Agrofertu mu radila s evropskými dotacemi i v oblasti biopaliv. Jak uvedl sám Babiš, právě ona stojí za kontroverzní žádostí o padesátimilionovou dotaci na areál Čapí hnízdo (mimo jiné místo Babišovy sobotní svatby), kvůli které šéfa ANO nyní vyšetřuje policie i evropský úřad pro boj s podvody OLAF. Vůči šéfovi ANO tato rodilá Košičanka hraje také jednu velmi specifickou roli. Jejím koníčkem je vykládání karet a tuto „službu“ mu minimálně v minulosti poskytovala. Jak kauza Čapí hnízdo poznamenala jejich někdejší blízký vztah, není známo.