Sudí Jeřábek podepsal Rusům. NHL? Tam není šance, říká

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 8. 2014 14:48
"Je to pro mě vrchol kariéry, protože do NHL se v současné době podle mě žádný Evropan nemá šanci dostat," řekl Insideru nejlepší český rozhodčí. V nové sezoně bude pískat KHL.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - To, s čím už zástupci hokejového svazu dopředu počítali, je teď definitivně stvrzeno podpisem. Nejlepší český rozhodčí Antonín Jeřábek se dohodl s Rusy a odchází z extraligy řídit zápasy Kontinentální hokejové ligy.

"Je to vrchol mé kariéry," řekl Jeřábek Aktuálně.cz. Smlouvu podepsal na konci července na přípravném kempu rozhodčích nedaleko Moskvy.

V Rusku bude působit minimálně celou příští sezonu a polepšit by si měl i finančně.

V Česku podle informací Insideru Jeřábek jako profesionální rozhodčí pobíral plat okolo 50 tisíc korun měsíčně.

Čeká se jen na pracovní povolení

Rusové o Jeřábka jevili eminentní zájem tři poslední sezony. Jeřábek však jejich nabídky s díky odmítal s tím, že dodrží ústní dohodu s českým svazem a odejde až po olympijské sezoně.

"Absolvoval jsem školení, zdravotní a fyzické testy a podepsal smlouvu. Teď už čekám jen na vyřízení pracovního povolení, které potřebuji k udělení víz do Ruska. Ale to by měla být jen formalita," řekl Jeřábek, který se včera vracel z dovolené.

"Nechci do toho míchat mezinárodní scénu, ale z profesního hlediska je podle mě KHL vrchol. Nevěřím, že by v současné době měl evropský rozhodčí šanci prosadit se v NHL," míní.

S jeho odchodem už dopředu počítal i hokejový svaz.

Pískat NHL teď Evropan nemá šanci

"V naší branži by měl mít člověk dva cíle. Mít základnu, která bude dobře doplňovat rozhodčí, a dostat je do zahraničních soutěží jako KHL či NHL," vysvětloval Insideru na začátku července šéf českých sudí Pavel Halas.

Vedle Jeřábka končí v extralize i další rozhodčí. Hlavní arbitři Minář s Husičkou i čároví Bádal, Pouzar a Kostka ukončili kariéru.

Jeřábek bude pravděpodobně nadále bydlet v České republice a do Ruska odsud létat jen na série zápasovů.

"S největší pravděpodobností se budu vždy po čtrnáctidenním tripu na pár dní vracet domů a během tripu budu bydlet na hotelech v Rusku," řekl.

Nová sezona KHL i s českým rozhodčím startuje 3. září a smlouva s Rusy Jeřábkovi neumožní, aby mohl vedle KHL paralelně pískat i zápasy extraligy.

Adama Sušovský

 

Právě se děje

Další zprávy