Sudí Jeřábek podepsal Rusům. NHL? Tam není šance, říká

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 8. 2014 14:48
"Je to pro mě vrchol kariéry, protože do NHL se v současné době podle mě žádný Evropan nemá šanci dostat," řekl Insideru nejlepší český rozhodčí. V nové sezoně bude pískat KHL.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - To, s čím už zástupci hokejového svazu dopředu počítali, je teď definitivně stvrzeno podpisem. Nejlepší český rozhodčí Antonín Jeřábek se dohodl s Rusy a odchází z extraligy řídit zápasy Kontinentální hokejové ligy.

"Je to vrchol mé kariéry," řekl Jeřábek Aktuálně.cz. Smlouvu podepsal na konci července na přípravném kempu rozhodčích nedaleko Moskvy.

V Rusku bude působit minimálně celou příští sezonu a polepšit by si měl i finančně.

V Česku podle informací Insideru Jeřábek jako profesionální rozhodčí pobíral plat okolo 50 tisíc korun měsíčně.

Čeká se jen na pracovní povolení

Rusové o Jeřábka jevili eminentní zájem tři poslední sezony. Jeřábek však jejich nabídky s díky odmítal s tím, že dodrží ústní dohodu s českým svazem a odejde až po olympijské sezoně.

"Absolvoval jsem školení, zdravotní a fyzické testy a podepsal smlouvu. Teď už čekám jen na vyřízení pracovního povolení, které potřebuji k udělení víz do Ruska. Ale to by měla být jen formalita," řekl Jeřábek, který se včera vracel z dovolené.

"Nechci do toho míchat mezinárodní scénu, ale z profesního hlediska je podle mě KHL vrchol. Nevěřím, že by v současné době měl evropský rozhodčí šanci prosadit se v NHL," míní.

S jeho odchodem už dopředu počítal i hokejový svaz.

Pískat NHL teď Evropan nemá šanci

"V naší branži by měl mít člověk dva cíle. Mít základnu, která bude dobře doplňovat rozhodčí, a dostat je do zahraničních soutěží jako KHL či NHL," vysvětloval Insideru na začátku července šéf českých sudí Pavel Halas.

Vedle Jeřábka končí v extralize i další rozhodčí. Hlavní arbitři Minář s Husičkou i čároví Bádal, Pouzar a Kostka ukončili kariéru.

Jeřábek bude pravděpodobně nadále bydlet v České republice a do Ruska odsud létat jen na série zápasovů.

"S největší pravděpodobností se budu vždy po čtrnáctidenním tripu na pár dní vracet domů a během tripu budu bydlet na hotelech v Rusku," řekl.

Nová sezona KHL i s českým rozhodčím startuje 3. září a smlouva s Rusy Jeřábkovi neumožní, aby mohl vedle KHL paralelně pískat i zápasy extraligy.

Adama Sušovský

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy