Slováci nabídli Česku, že s ním uspořádají hokejový šampionát

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 3. 2012 12:06
Česko už má od Mezinárodní hokejové federace přiděleno pořadatelství MS v roce 2015. A Bratislava nyní touží, aby jí Praha přepustila část zápasů. Stane se to?
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Slovensko přemlouvá svého západního souseda, aby mu přepustil část zápasů z přiděleného hokejového šampionátu v roce 2015. Slováci chtějí, aby obě země světové mistrovství pořádaly společně.

"Ano, je to pravda. Byli jsme osloveni v tomto smyslu, ale je to věc, kterou je třeba pořádně zvážit a hlavně propočítat,“ potvrdil Insideru informaci prezident českého hokejového svazu Tomáš Král.

Jak by si to Slováci představovali?

Česko už má od Mezinárodní hokejové federace přiděleno pořadatelství MS v roce 2015. Zápasy se budou hrát v Praze, jako s druhým místem konání se počítá s Vítkovicemi a jejich ČEZ Arénou. Podobně tomu bylo v roce 2004, kdy Česko pořádalo šampionát naposled v tehdy nové O2 areně a v Ostravě.

Tentokrát Slováci navrhují, aby se ostravské zápasy přesunuly do Bratislavy. Bylo by to na revanš. Až by René Fasel (šéf IIHF) poslal šampionát v dalších letech na Slovensko, část turnaje by se odehrála naopak v Česku.

Český hokejový svaz nápad nezavrhl, ale chce si počkat, jak dopadne první experiment se společným pořádáním turnaje. Letos totiž šampionát společně hostí Švédsko a Finsko. „Je to v rovině diskuse. Uvidíme, jak turnaj ve dvou zemích dopadne ekonomicky,“ uvedl Král.

O situaci debatovala také Asociace profesionálních klubů a ukázalo se, že nelibě by to nesly hlavně Vítkovice, které by přišly o možnost ve své hale hostit nejlepší hokejisty světa a zejména předpokládané mohutné nájezdy fanoušků ze Slovenska.

Pokusy vrátit se do časů československé federace se neodehrávají jen na reprezentační úrovni. Není to tak dlouho, co hlavně Slovan Bratislava, ale i další kluby ze Slovenska vyslaly do Česka průzkumnou sondu, zda by v nějaké podobě bylo možné obnovit federální ligu. Například v podobě česko-slovenského play-off. Marketingově zajímavý nápad se zatím nijak daleko neposunul, Češi nereagovali příliš vstřícně.

 

Právě se děje

Další zprávy