Na fotbalovou trofej umělecky dohlédl Křetínského druhý otec

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
1. 3. 2013 14:30
Pokud Daniel Křetínský, šéf fotbalové Sparty, dosáhne na konci sezony na pohár určený ligovému šampionovi, zůstane zbrusu nová trofej tak trochu v rodině.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Pokud Daniel Křetínský, šéf fotbalové Sparty, dosáhne na konci sezony na pohár určený ligovému šampionovi, zůstane zbrusu nová trofej tak trochu v rodině.

Uměleckou supervizi nad jejím designem i výrobou totiž držel umělecký fotograf Vladimír Židlický. Vousatý chlapík, který při prezentaci poháru na otázku moderátora Libora Boučka, kterému klubu fandí, odvětil, že Brnu, kde žije, a také Spartě, z důvodu, který nechce prozradit.

Ten důvod je přitom nabíledni: spoluvlastník Sparty Daniel Křetínský je jeho nevlastní syn, on sám Židlického nazývá svým druhým otcem.

„Můj druhý táta, kterého jsem, řekl bych, plně adoptoval - všude uvádím, že mám oproti ostatním o rodiče navíc –, je fotograf. Velmi dobrý fotograf. Jmenuje se Vladimír Židlický a já jsem s ním vyrůstal,“ svěřil se Daniel Křetínský před časem bulletinu Masarykovy univerzity.

Biologickými rodiči šéfa Sparty jsou profesor Mojmír Křetínský, vedoucí Katedry teorie programování na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, a Michaela Židlická, od června 2004 soudkyně Ústavního soudu.

Vladimír Židlický je velmi uznávaným fotografem, tématem jeho tvorby je často erotika a ženský akt.

K tomu, aby dohlédl na vytvoření nové trofeje pro fotbalového mistra ligy, jej vyzval Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace a viceprezident Sparty.

Podle informací Insideru pracoval Židlický na trofeji zcela bez nároku na honorář.

Design poháru navrhla Natalie Chalcarzová z Brna, výrobu měl na starost Milan Zdeněk, přičemž Židlický na jejich tvorbu z uměleckého hlediska dohlížel. Trofej byla vyrobena ve dvou exemplářích.

Nový pohár pro mistra ligy nechala LFA vyrobit u příležitosti 20. ročníku Gambrinus ligy.

Luděk Mádl

Foto: Eduard Erben

 

 

Právě se děje

Další zprávy