Lístek na KHL v Praze za 600 Kč, přesto hala nemusí zůstat prázdná

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 7. 2012 11:54
Manažeři prvního českého klubu v KHL dolaďují poslední detaily před premiérovým startem v ruské lize. Například vstupné.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – Manažeři prvního českého klubu v KHL dolaďují poslední detaily před premiérovým startem v ruské lize. Například vstupné.

Zatím se počítá s tím, že jednorázová vstupenka na zápasy HC Lev se bude prodávat v cenové relaci kolem šesti set korun. To je dost, když srovnáte s cenami lístků na hokejovou extraligu (Slavie v O2 areně vybírala loni 210 korun v základní části ligy, pokud jste se smířili s místem v rohu, pak 180 korun).

Přesto nemusí být ani obří O2 arena prázdná (jako při zápasech Slavie), spousta vstupenek se totiž bude rozdávat.

Například smlouva mezi tuzemským hokejovým svazem a majiteli HC Lev počítá s tím, že na zápasy ruské KHL se zadarmo dostanou mladí hokejisté z klubů po celé České republice. Dostanou volňásky.

Je známo, že HC Lev se propojil s hokejovou Spartou, oba kluby vytvořily Sportovní holding Praha. To se projeví i při prodeji permanentek. Kdo si pořídí celoroční vstupenku na obě soutěže (Spartu v extralize a Lev v KHL), získá je o třetinu levněji, než kdyby je kupoval jednotlivě.

Rozpočet pražsko-ruského klubu HC Lev je – pokud jde o příjmy ze vstupného – jiný než u některých klubů extraligy. S nadsázkou řečeno: je jedno, kolik se vybere na vstupném, protože peníze do klubové pokladny tečou odjinud. Od sponzorů a majitelů.

Ruští spolumajitelé Lva budou přinejmenším v prvním roce sledovat návštěvnost zápasů svého klubu nikoliv proto, že by jim víc peněz vybraných na vstupném udělalo radost. Důvod je jiný: KHL chce prostě dobře vypadat. A k tomu potřebuje (skoro) vyprodané zápasy.

„Jim nestačí mercedes, ani chtějí jezdit v rolls-royce,“ řekl Insideru člověk přímo působící v HC Lev. Také proto se nakonec zlomila jednání o tom, kde bude Lev hrát. Představu rolls-royce splňuje O2 arena líp než stařičká Sportovní hala (dnes Tipsport aréna).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy