Golda: S lidmi jako Pelta či Berbr se fotbal nikam neposune

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
23. 1. 2013 15:34
Diplomatický slovník odhodil stranou. Jiří Golda, ode dneška už bývalý předseda fotbalové disciplinárky, se do šéfů Fotbalové asociace ČR, kteří mu sebrali vyšetřování velké korupční aféry, pustil v rozhovoru s deníkem Insider velmi tvrdě.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Diplomatický slovník odhodil stranou. Jiří Golda, ode dneška už bývalý předseda fotbalové disciplinárky, se do šéfů Fotbalové asociace ČR, kteří mu sebrali vyšetřování velké korupční aféry, pustil v rozhovoru s deníkem Insider velmi tvrdě.

„To, co udělali, je jednoznačně účelová věc. Celá ta věc byla jen taškařice. Na výkonném výboru měli všechno s ostatními předjednané. Dokud budou český fotbal řídit pánové Pelta a Berbr, nikam se neposune,“ rozohnil se Golda.

Pelta prosadil, že se korupční kauzy - včetně té aktuální s Křetínského taškou - budou vyšetřovat jen u policie. Až s výsledky jejího šetření by pak mohly pracovat fotbalové orgány.

„S tím se dá částečně souhlasit, ale jedině kdyby to bylo uplatněno do budoucnosti, nikoli zpětně. Zasáhnout takhle do rozjeté kauzy, to je naprosto účelový krok,“ je přesvědčen Golda.

„Šel jsem na to zasedání s tím, že se tam něco takového může stát. Ale byl jsem připraven bojovat, navrhnout jiné usnesení. A sice že výkonný výbor plně podporuje disciplinární komisi v její práci. Ale nikdo mě tam napřímo nepodpořil. Pan Paclík se vzdal pro podjatost hlasování, ale že by tam někdo vstal a řekl: Vyřešme to ve fotbale padni komu padni, to se nestalo,“ vypráví Golda.

Poté, co mu Pelta kauzu vzal, se rozhodl rezignovat. „Já jsem nebyl ochoten hrát nějaké ty jejich hry. Přistupovat na to, že někomu vezmu šest nebo devět bodů a odvolací a revizní komise je pak zase tomu subjektu vrátí. Takhle já nehraju.“

Stanovisko Pelty a spol. přijel na Strahov podpořit i náměstek policejního prezidenta Václav Kučera. „Celé je to taškařice, signály, že do toho zapojí i policejní důstojníky, jsem měl,“ říká Golda.

„Svého působení ve fotbale nelituju, potkal jsem tam spoustu zajímavých lidí.“ Úplně nevyloučil ani návrat do fotbalových služeb, ale... „Já si teď chci v první řadě odpočinout. Uvidím... Znovu říkám: dokud budou fotbal řídit lidé jako Pelta a Berbr, tak se nikam neposune a takové situaci bych já nebyl nijak užitečný.“

Luděk Mádl

 

 

Právě se děje

Další zprávy