Dopis o případu Tomáš Hertl

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 6. 2013 14:41
Už dlouho nevyrostl v českém hokeji takový jednoznačný talent, jako je Tomáš Hertl. Jenže stejně tak dlouho si nikdo nepamatuje, že by přestup některého Čecha do NHL provázely tak zásadní nepříjemnosti.
Foto: Tomáš Kunc

Inside sport – Už dlouho nevyrostl v českém hokeji takový jednoznačný talent, jako je Tomáš Hertl. Jenže stejně tak dlouho si nikdo nepamatuje, že by přestup některého Čecha do NHL provázely tak zásadní nepříjemnosti.

Až takové, že se Hertlovi na nějakou dobu může například uzavřít cesta do reprezentace. Stačí, aby se naplnily pesimistické scénáře, o kterých se zmiňuje v dopise Slavii Praha (Hertlův klub) prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Z kontextu dopisu je patrné, že Král v něm odpovídá na výzvu, kterou mu předtím adresoval v případu Hertl majitel Slavie Richard Benýšek. Insider se o existenci odpovědi dozvěděl, když jeho reportéři pořizovali rozhovor s Tomášem Králem pro deník Aktuálně.cz.

Podstatná z Královy odpovědi je především ta pasáž, kde se říká, že jak český hokejový svaz, tak Mezinárodní hokejová federace jsou si vědomy toho, že Hertl porušil platnou smlouvu. Podle toho také slibují postupovat, pokud se Slavia, Hertl a jeho agent Spálenka nedohodnou na nějakém smírném řešení. O Hertlově novém klubu San José Sharks se nezmiňujeme úmyslně, protože jeho pozice je zřejmá: nechá si vyřídit vztahy mezi Slavií a Hertlem na klubu, hráči a jeho agentovi.

Hertlův hlavní problém tkví v tom, že podepsal smlouvu se San José ještě předtím, než vstoupila v platnost smlouva mezi NHL a IIHF – a také za situace, kdy mu do konce kontraktu se Slavií zbývá rok. Z toho vedou jen dvě cesty: dohoda (zatím není v dohledu), nebo průšvih (stop pro Hertla ve všech zápasech organizovaných pod hlavičkou IIHF – tedy i v české reprezentaci). A olympiáda je už příští rok, jak víme.

Obsáhlý rozhovor s prezidentem hokejového svazu Tomášem Králem najdete v úterý na sport.aktualne.cz.

Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 19 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy