Abraham a Pešek o Engeho případu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 12. 2012 11:10
První český jezdec v MotoGPa vítěz dvou Velkých cen MS silničních motocyklů třídy do 125 ccm odpovídají na otázky o Engeho budoucnosti.
Foto: Tomáš Kunc

1) Co si myslíte o tom, že měl Tomáš Enge už druhý pozitivní dopingový nález v kariéře?

2) Dostal trest 18 měsíců zákazu závodění. Pokud si je „odsedí“ celé – může se pak podle vás vrátit ve špičkové formě, nebo mu tak dlouhá pauza na jeho závodnickém umění, reflexech ubere?

...

Karel Abraham, první český jezdec v MotoGP a vítěz jednoho závodu Moto2

1) Co přesně se v obou případech stalo, ví jen Tomáš. Pokud vím já, tak to ani jednou nebylo jednoznačné. Myslím, že v motorsportu by měly být tyto případy posuzovány mírněji než třeba v cyklistice, kde má doping větší efekt. Zvlášť když v tom není úmysl a tomu jezdci to vlastně ani nemůže pomoct.

2) Tomáš se i přes první trest dokázal dostat a dál závodil na vrcholové úrovni, takže věřím, že přes to dokáže přejít znovu. Možná nebude mezi nejlepšími hned od začátku, ale dostane se do toho. Hlavně si musí udržet motivaci. Pořád je na absolutní špičce mezi českými automobilovými jezdci a byla by škoda pro něj i pro fanoušky, kdyby to vzdal.

...

Lukáš Pešek, vítěz dvou Velkých cen MS silničních motocyklů třídy do 125 ccm

1) Určitě to není dobrá zpráva pro sport a už vůbec ne pro Tomáše. O celé aféře však nic nevím, a tak se k tomu nechci více vyjadřovat.

2) Je to určitě velký problém. Když sedíte stále v závodním voze a pak vás potká takto dlouhá pauza, tak vás to musí poznamenat. Musel by hodně trénovat a dostat příležitost, ale určitě nebude mít návrat jednoduchý.

 

Právě se děje

Další zprávy