Czech Bonnie and Clyde: not clear who killed escapee

CzechNews
12. 11. 2009 16:00
The runaway couple was free for 30 hours
Dagmara and Pavel Tauchens alias Bonnie and Clyde
Dagmara and Pavel Tauchens alias Bonnie and Clyde | Foto: Policie ČR

Plzeň - The runaway prisoner who was intercepted by the police on Wednesday night was not killed by the police.

Police spokesperson Martina Lídlová has confirmed the information.

"The autopsy showed that it was a different gun that killed Tauchen. The Czech police don't use this kind of gun," said the spokeswoman.

There are two possible versions at the moment: either Pavel Tauchen shot himself in the head shortly before the police opened fire at him and his wife. The other option is that Dagmar Tauchenová shot her 42-year old husband by mistake. The case is now under investigation.

During the shoot-out Tauchenová was severely injured and was taken to the Plzeň hospital. The doctors say she is out of danger now.

The "chronic" crime offender and safe breaker Pavel Tauchen was sentenced to five years earlier this month.

On Tuesday Tauchenová helped the prisoner to escape when she opened fire on the prison guards who were taking her husband to the local hospital. She faces up to 15 years in prison.

The couple, dubbed "Czech Bonnie and Clyde" by Czech media, was hiding in a village near the south-Bohemian city of Strakonice. Their freedom lasted for 30 hours.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy