Czech banks hit by credit card recall

CzechNews
19. 11. 2009 9:53
Over 100,000 Czechs may be affected by the recall in the following days
Foto: MasterCard

Prague - In theory, about 100,000 Czechs could have their credit card replaced in the upcoming days after a possible personal data leak.

ČSOB, Raiffeisen, Česká spořitelna, and Volksbank CZ have started to block thousands of credit cards after it transpired that personal data may have been stolen.

According to Roman Kotlán of the Czech Bank Card Association, the measure is being adopted just to be on the safe side.

"The finances of the clients are in no way in danger. Victims of fraud will be fully compensated by the banks," said Kotlán. 

"The only thing that the cardholders may face now is a temporary blocking of their credit card," he added.

Fraudsters are believed to have stolen personal data from Spanish Visa and Eurocard/MasterCard providers. Czech banks have been warned by Visa and Mastercard about a month ago.

There is particular concern for those who have recently visited Spain.

"An extensive personal data leak has been reported in the spring and summer (in Spain). It may have been a company that processes bank transactions from payment cards terminals and ATMs," said Kotlán.

It is so far the biggest recall in the history of Czech banks.

Over 100,000 credit cards have been also recalled in Germany. It is reportedly the largest recall in German history, says German daily Financial Times Deutschland. Spain is as popular a tourist destination with the Germans as it is with the Czechs.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Florbalistky vstoupily do MS výhrou nad Švýcarskem 5:2

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy