Crunch prompts more production cuts at Škoda

CzechNews
5. 11. 2008 7:50
Škoda Auto reduces target by another 18,000 cars, plans more production breaks
Škoda is revising production tragets to offset declining demand.
Škoda is revising production tragets to offset declining demand. | Foto: Aktuálně.cz, Škoda Auto

Prague - The largest Czech industrial manufacturer, Škoda Auto, has announced plans to reduce this year's output by another 18,000 cars in a reaction to the declining sales of new cars around the world.

The company has scheduled production brakes for November and December. "[The breaks] will take place in different plants at different times and will cut the output by 18,000 cars," said Škoda spokesman Jaroslav Černý.

The measure won't affect the production of the executive model Superb.

The announcement comes only two days after Škoda employees came back to work after all production was suspended for nine days starting Saturday 25 October. The break reduced the overall output this year by 13,000 passenger cars.

But now the management says the looming recession abroad requires further cuts.

The executive board has decided to suspend the assembly of some models for more than a week. This is especially the case of the Roomster, the production of which will stop for a total of 12 days in November and December.

The production breaks at the largest Czech industrial manufacturer will also reduce the employees' pay. Last week's break reduced monthly paycheques by 25 percent on average.

The measure may be even more damaging for a number of Škoda's sub-suppliers.

Still, the production cuts at Škoda Auto are relatively small compared with steps taken by some carmakers abroad.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Státy EU by mohly čerpat první peníze ze záchranného balíčku v září

Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po pátečním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Evropské společenství na jaře schválilo první sérii záchranných stimulů, mezi něž patří vedle využití fondu ESM určeného pro eurozónu také až 100 miliard eur (2,65 bilionu Kć) půjček od EK na podporu kurzarbeitu a 200 miliard eur záruk od Evropské investiční banky pro podniky zasažené výpadkem. Ministři tento pátek debatovali o postupu zavádění této pomoci.

Pokud státy rychle dokončí administrativní proces, "první půjčky by do členských zemí mohly doputovat po prázdninách," řekl Dombrovskis. Které země budou z fondu čerpat jako první, člen EK nespecifikoval. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lucemburský premiér kritizuje výroky polského prezidenta o LGBT komunitě

Lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v homosexuálním manželském svazku, ostře kritizoval předvolební kampaň polského prezidenta Andrzeje Dudy namířenou proti komunitě lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), o níž hovořil jako o nebezpečné ideologii. Bettel podle německého magazínu Der Spiegel řekl, že na tato vyjádření nezapomene.

Konzervativec Duda se v neděli utká v druhém kole prezidentských voleb s liberálním varšavským starostou Rafalem Trzaskowským. Očekává se těsný souboj. Kampaň stávajícího prezidenta Dudy vyvolává vášně kvůli kontroverzním vyjádřením na adresu LGBT. Jejich práva nedávno označil za ideologii horší než komunismus a v pondělí formálně navrhl ústavní dodatek, jenž by zakázal adopci dětí dvojicemi stejného pohlaví.

"Člověk zřejmě v předvolebních kampaních někdy říká věci, které by říkat neměl," cituje Bettela Der Spiegel. "Já je nezapomenu," ujistil šéf lucemburské vlády.

Bettel vstoupil do manželského svazku se svým partnerem v roce 2015, rok poté, co v převážně římskokatolickém Lucembursku byly tyto sňatky povoleny.
"Byl jsem docela překvapen tím, co pan Duda řekl," pokračoval Bettel v kritice hlavy polského státu. "Několikrát jsem se s ním setkal a on mě dokonce pozval do Polska spolu s mým manželem," tvrdí Bettel.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy