Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Myslíte na budoucnost vašeho dítěte?

komerční článek
2. 11. 2015 16:12
Většina lidí u nás bohužel stále ještě předpokládá, že se vše tak nějak vyřeší samo a o zbytek se postará stát.
Foto: komerční článek

Pamatujete si ještě na šílený kolotoč zařizování, který předcházel tolik očekávanému okamžiku narození vašeho prvního miminka? Kočárek, postýlka, oblečky, autosedačka… I když se určitě shodneme na tom, že to za to stálo, přece jenom si předem asi málokdo uvědomí, jak náročné to vlastně bude.  A to je přitom počáteční investice pouze zlomkem toho, co bude vaše miminko v následujících letech potřebovat. Podle statistik totiž průměrné české dítě do završení své plnoletosti stojí přes 2,7 milionu korun. Ne, nejedná se o překlep – vychovávat děti je opravdu náročné po všech stránkách.

Zajistit budoucnost není složité

Odhady statistiků ukazují, že finanční náročnost výchovy roste s postupem času. To je rozhodně výhoda, protože to znamená, že se na ni můžete předem připravit. V zahraničí je naprosto běžnou praxí, že rodiče svým dětem zakládají spoření už při narození. Jedná se vlastně o formu jakéhosi hygienického návyku – spolu se zdravotním pojištěním je potřeba myslet také na finanční nezávislost. U nás je mimořádně výhodná forma stavebního spoření, která má štědrou státní podporu a na rozdíl od některých investičních nástrojů je extrémně stabilní, takže se o peníze svých dětí nemusíte bát.  Peníze samozřejmě můžete použít i na jiné účely, ale je důležité mít rezervu, která případně mladému člověku výrazně usnadní start do života.

Co všechno bude potřebovat?

Podle nejnovějších zjištění je takto zodpovědná pouze asi čtvrtina rodičů. Většina lidí u nás bohužel stále ještě předpokládá, že se vše tak nějak vyřeší samo a o zbytek se postará stát. To už ale dávno není pravda. Zdraví, vzdělání, vlastní bydlení – to vše přispívá k lepšímu životu a to vše stojí peníze. Rodiče by každopádně měli počítat s tím, že tento trend se bude do budoucna rozhodně posilovat. Pokud tedy chcete, aby vaše dítě startovalo do života z předních příček, zkuste na jeho budoucnost myslet už dnes. A ne jenom myslet – důležité je především jednat.

Na finanční zabezpečení svých dětí nebo vnoučat myslete včas. Čím dříve začnete, tím jednodušší to bude. ČMSS nabízí lákavé zhodnocení, spolu se státní podporou se mohou zájemci dostat na roční zhodnocení vkladů až 3,5 % (se státní podporou, se zohledněním poplatků a bez daně). Konkrétní informace je možné zjistit při Spořicích dnech, které budou probíhat mezi 16.–27. 11., kdy má navíc prvních tisíc klientů možnost získat tablet zdarma. Více o blížící se akci najdete na www.cmss.cz/sporici-dny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy