Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Bydlet, pracovat, nebo se učit v obytném modulu či kontejneru? V Čechách už je to běžné.

KOMA Modular
9. 12. 2016 13:01
Poznejte 5 největších výhod modulární či kontejnerové architektury na 5 vybraných českých realizacích.
EXPO Milan 2015
EXPO Milan 2015 | Foto: KOMA Modular

Pokud byste v Čechách někomu řekli, že bydlíte či pracujete v domě z modulů, asi by nevěděl, co si přesně pod tímto pojmem představit. Přesto se dá již říci, že si modulární architektura v České republice získává stále více sympatizantů.

Hlavním motorem rozmachu modulární architektury u nás je původní česká firma KOMA Modular z Vizovic. Tato vizovická společnost působí na trhu již 25 let, ale do širšího povědomí se dostala zejména v roce 2015. V tomto roce totiž KOMA vyrobila a postavila český pavilon EXPO v Miláně a získala ocenění „Firma roku 2015“. O co tedy vlastně jde?

Základními výhodami modulární výstavby tak můžeme označit tyto: 1. rychlost výstavby, 2. šetrnost k životnímu prostředí, 3. lehká přenositelnost, 4. ojedinělý design, 5. flexibilita finálního řešení.

Video: KOMA Modular

Český pavilon EXPO v Miláně
Cenami a prvenstvími ověnčen český pavilon zaujal celý svět. Nejen že tento pavilon byl mezi prvními třemi pavilony připraven k užití, byl také nejrychleji rozebrán a převezen do Vizovic, kde se z něho stane české centrum modulární architektury. Tedy dojde k jeho sekundárnímu užití, což je princip recyklace. Zcela jistě stojí také za zmínku, že český pavilon jako první pavilon v historie České republiky získal bronzovou medaili za architekturu a technologické řešení.

Video: KOMA Modular

CITY moduly jako showroom luxusních aut
Architektonický koncept BMW Lounge navrhlo respektované studio Olgoj Chorchoj, Designér roku 2015, ve spolupráci se studiem CMC Architects, jedním z největších tuzemských architektonických ateliérů působícím v České republice. Spojení těchto špičkových architektů a designérů S KOMA CITY moduly na filmovém festivalu v Karlových Varech posunulo dočasnou modulární architekturu opět o něco dále.

Showroom BMW na MFF Karlovy Vary
Showroom BMW na MFF Karlovy Vary | Foto: KOMA Modular

Nízkoenergetická mateřská škola
Mateřská firemní školka v Otrokovicích je unikátní zejména svým technickým řešením. Je totiž postavena z nízkoenergetických velkoformátových modulů řady ComfortLine. Mateřská škola má tři třídy s celkovou kapacitou 42 dětí. Vedle tříd je školka vybavena vlastní kuchyní, provozními místnostmi, slunečními kolektory, podlahovým topením, klimatizací, venkovními roletami a markýzami.

Video: KOMA Modular

Designový showroom z kontejnerů
Flexibilitu využití KOMA systému dokazuje i designový showroom, prodejní sklad a kancelář v jednom v Dolním Sasku, nedaleko města Lüneburg. Zde mladý designér prodává i navrhuje futuristické designové výrobky, které pro svoji prezentaci potřebují na první pohled jiný prostor, jenž bude přirozeně koexistovat s uměleckým stylem majitele. Pro výstavbu byly využity moduly řady StandardLine, které lze osadit různými fasádními systémy. V tomto případě byl podpořen původní kontejnerový vzhled modulů.

Modulární jídelna pro zaměstnance firmy KOMA
Opakem co se týče vzhledu fasády i užitím stavby je modulární zázemí pro zaměstnance a restaurace v jednom. Architektonický návrh elegantně řeší interiér budovy, kdy vnitřní prostory odrážejí nejnovější trendy, jsou barvené a působí svěžím a příjemným dojmem. Navíc vytváří pro lidi prostory, kam rádi zajdou a ač jsou stále v areálu firmy, tak si od práce mohou odpočinout. Budova je díky velikým oknům celodenně prosvětlená.

Interiér závodní restaurace KOMA
Interiér závodní restaurace KOMA | Foto: KOMA Modular

Více se o české modulární architektuře můžete dočíst na stránkách výrobce.

 

 

Právě se děje

Další zprávy