Autobazary AAA prodělaly přes 190 milionů

alt
28. 8. 2008 17:01
Přesto příjemně překvapily
Foto: AAA Auto

Praha - Prodejce ojetých vozů AAA Auto Group snižuje ztrátu. Zatímco v prvním čtvrtletí byla firma v minusu 5,3 milionu eur, ve druhém čtvrtletí to bylo "jen" 2,5 milionu eur.

Společnost to oznámila dnes po uzavření pražské burzy. Za celé první pololetí tak prodělala v přepočtu aktuálním kurzem přes 190 milionů korun.

Celkové tržby zůstaly prakticky beze změny na 222 milionech eur. Hrubý zisk z prodeje mírně stoupl díky silnému prodeji finančních služeb a doplňkových produktů, uvedla firma.

Ztráta za druhé čtvrtletí byla výrazně nižší, než v průměru očekávali analytici. 

AAA Auto se s vysokými ztrátami potýká od loňského podzimu. Společnost proto začala šetřit a během půl roku snížila počet zaměstnanců o více než 900 z původních 3,8 tisíce. Navíc se rozhodla stáhnout z polského trhu, v důsledku toho ji opouští dalších 300 lidí.

Snižují se i zásoby vozů na skladě a firma se koncentruje na nejprodávanější modely. "Zatímco prodejní ceny většiny ojetých vozů na trhu výrazně klesly, ceny nejvíce prodávaných modelů se snížily jen nepatrně či zůstaly stejné," řekl k tomu šéf firmy Anthony James Denny.

Akcie AAA na pražské burze před vydáním výsledků nepatrně stouply. Během srpna zatím stagnovaly - zhruba na třetině ceny, při které společnost na burzu vstoupila.

Čtěte dále:
Skupina AAA Auto má nového finančního ředitele
Firma AAA couvá z prodeje nových aut
AAA Auto ohlásilo nečekané milionové ztráty 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy