Zemřel hudebník a první Havlův kancléř Ladislav Kantor

Domácí Domácí
26. 7. 2015 12:08
Jedné z hlavních tváří skupiny C&K Vocal a prvnímu kancléři prezidenta Václava Havla bylo sedmdesát let.
Ladislav Kantor
Ladislav Kantor | Foto: ČTK

Praha - V sedmdesáti letech zemřel zpěvák, textař a také někdejší politik Ladislav Kantor. Uvedl to Radiožurnál s odkazem na hudebníka a moderátora Michala Prokopa, který byl Kantorův přítel.

"Byla to osobnost, která v mém životě a v mé kariéře sehrála docela klíčovou roli, zejména v osmdesátých letech," řekl podle ČTK Prokop. Připomněl, že Kantor založil tým, který produkoval jeho nejznámější desku Kolej Yesterday i další alba. Jejich profesní cesty se ale zkřížily například i při pořádání projektu Praha - evropské město kultury roku 2000

Ladislav Kantor byl dlouholetým členem C&K Vocalu, který spolu s kapelníkem této skupiny Jiřím Cerhou koncem šedesátých let zakládal. 

Byl také prvním kancléřem prezidenta Václava Havla hned po listopadu 1989. Jako pedagog vyučoval tvorbu písňových textů na konzervatoři a na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka.  

V letech 1993 až 1995 zastával Kantor funkci generálního ředitele České filharmonie, v letech 1998 až 2001 působil jako hlavní dramaturg akce Praha - Evropské město kultury 2000. Velice brzy se stáhl z vysoké politiky, ale byl zastupitelem Roztok u Prahy, kde bydlel.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy