reklama
 
 

Sedmimetrová krajta v Indonésii spolkla ženu. Zůstaly po ní jen sandály a mačeta

18. 6. 2018 10:52
Ztracenou Indonésanku objevili v žaludku krajty. | Video: Asociated Press |  00:33
Že krajta sežrala člověka, je velmi vzácné. Běžnou potravou pro tyto hady v Indonésii jsou menší zvířata, například opice nebo prasata.

Jakarta - Čtyřiapadesátiletá Indonésanka odešla ve čtvrtek pracovat na svou zeleninovou zahradu. Pak záhadně zmizela.

Když ji obyvatelé vesnice Persiapan Lawela na ostrově Muna v provincii Jihovýchodní Sulawesi po pár hodinách začali hledat, objevili na zahradě sedmimetrovou krajtu s nafouklými útrobami.

"Lidé měli podezření, že krajta ženu spolkla. Tak ji zabili a vynesli ji ze zahrady," řekl místní policejní šéf Hamka, kterého citoval britský list The Guardian. "Potom rozřízli břicho hada a uviděli v něm tělo oběti."

Asi stovka vesničanů a příbuzných zahájila pátrání po ženě poté, co se ve čtvrtek večer nevrátila ze své zahrady. Zhruba třicet metrů od obřího monstra našli ženiny sandály a mačetu. Podle Hamky ji krajta začala polykat hlavou napřed a její tělo bylo neporušené.

Zahrada se nachází na úpatí skalnatého útesu, ve kterém jsou jeskyně. Podle policejního šéfa je to místo známé tím, že tam žije spousta hadů.

Obří krajty, které obvykle měří kolem šesti metrů, se běžně vyskytují v Indonésii a na Filipínách. Jejich potravou jsou nejčastěji menší zvířata, jako jsou opice nebo prasata.

To, že krajta spolkla člověka, je velmi vzácné, ale občas k tomu dojde. Například loni v březnu skončil v útrobách krajty muž ve vesnici Salubiro na ostrově Sulawesi.

autor: Zahraničí | 18. 6. 2018 10:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama