Zrušené lety a omezený provoz na železnici. Nad Japonskem se přehnal tajfun Mindulle

ČTK ČTK
22. 8. 2016 8:02
Přes japonské hlavní město Tokio a jeho okolí se v pondělí přehnal tajfun Mindulle. Muselo kvůli němu být zrušeno více než 400 domácích leteckých spojení a narušen byl také provoz na železnici. Zprávy o případných obětech nebo zraněných zatím nejsou k dispozici, uvedla agentura AP. Tajfun zasáhl pevninu jižně od Tokia odpoledne místního času. Rychlost větru dosáhla 126 kilometrů v hodině, v nárazech až 180 kilometrů. Podle předpovědí se bude přesouvat dál na sever a v úterý zasáhne nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó. Prudký déšť, který tajfun provází, už zvedl hladinu řek a úřady varovaly před možností povodní a sesuvů půdy.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy