Zřícený vrtulník objeven. Nehodu zřejmě nepřežilo 11 vojáků

ČTK ČTK
12. 3. 2015 18:43
Helikoptéra spadla během rutinního cvičení na odlehlé pláži, kterou vlastní americká armáda a která se využívá ke cvičným účelům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Američtí pátrači objevili vrak vojenského vrtulníku, který se v úterý zřítil u pobřeží Floridy. Na jeho palubě bylo 11 vojáků. Armáda je přesvědčená, že nehodu nikdo nepřežil.

"V tuto chvíli si neděláme naděje, že někdo přežil," řekl podle agentury Reuters plukovník Monte Cannon z letecké základny Eglin.

Pátrání komplikovala hustá mlha. Jakmile se rozestoupila, záchranáři pátrající ze vzduchu zahlédli trosky i několik těl vyplavených vlnami na pobřeží.

Mluvčí letecké základny Eglin na Floridě Andy Bourland uvedl, že zmizení vrtulníku bylo nahlášeno v úterý kolem 20:30 místního času.

Helikoptéra spadla během rutinního cvičení na odlehlé pláži, kterou vlastní americká armáda a která se využívá ke cvičným účelům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy