reklama
 
 

Zřejmě poslední video, na kterém je Ján Kuciak živý. Slováci zveřejnili záznam z kamerového systému

14. 5. 2018 14:05
Slováci zveřejnili poslední záběry Kuciaka ze dne vraždy | Video: Televize JOJ |  02:03
Slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerku někdo chladnokrevně zavraždil 21. února.

Bratislava - Od domu, kde bydlel slovenský novinář Ján Kuciak se svou partnerkou, večer vyjíždí auto. Zhruba za půl hodiny se vrací zpět. Pravděpodobně v něm sedí Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová.

Starosta obce Velká Mača zveřejnil kamerový záznam z 21. února, kdy reportéra serveru Aktuality.sk spolu s Kušnírovou někdo chladnokrevně zavraždil. Pravděpodobně jde o poslední video, na kterém je Kuciak živý.

Auto od domu podle obecního kamerového systému odjelo v 18:27. Podle matky Kuciakovy snoubenky jej řídila sama Martina Kušnírová. "Jela vyzvednout Janka, protože se mu den předtím rozbilo auto," svěřila se serveru Noviny.sk. V 19:03 vůz přijel zpět do obce Velká Mača, zřejmě v něm seděl i Ján Kuciak.

Další pohyb okolo Kuciakova domu kamera nezaznamenala. Záznam si od starosty po dvojnásobné vraždě vyžádali policisté, za dva měsíce mu jej vrátili.

Vrah slovenského novináře a jeho partnerky je stále neznámý. Policie ani státní zastupitelství příliš informací o případu nesdělily. Minulý týden však prokuratura uvedla, že jediným terčem útoku byl právě reportér Kuciak. Jeho snoubenka byla ve špatný čas na špatném místě.

Již v únoru tehdejší policejní prezident Tibor Gašpar oznámil, že vražda s nejvyšší pravděpodobností souvisela s Kuciakovou prací investigativního novináře.

Video: Z novinářů se stala lovná zvěř, říká Eugen Korda

Celé roky, my, slovenští a čeští novináři, trpíme sprosté urážky politiků, říká Eugen Korda v dalším díle DVTV Apel. | Video: DVTV |  02:13

autor: Zahraničí | 14. 5. 2018 14:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama