Zraněné kolegy nechal pod palbou. Kamera zachytila prchajícího ruského vojáka

Video Video
2. 2. 2023 9:55
Ukrajinská armáda zveřejnila dronové záběry, které zachycují dělostřelecký útok poblíž Bachmutu. Ukrajinští vojáci podle jejich slov na místě zasáhli ruské velitelské stanoviště. Kamera ale také odhalila, jak jeden z ruských vojáků ve chvíli útoku zpanikařil, ukradl opuštěný motocykl a začal na něm ujíždět. Své zraněné kolegy přitom nechal bez pomoci ve válečné vřavě.
Jeden z ruských vojáků ve chvíli útoku zpanikařil, ukradl opuštěný motocykl a začal na něm ujíždět. | Video: Reuters

Záběry v úterý publikovala na svém facebookovém profilu 28. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil. Vedle zásahu velitelských pozic také její členové zničili ruský sklad s municí, tvrdí jednotka na sociální síti. Na základě srovnání se satelitními snímky se útok odehrál poblíž východoukrajinského Bachmutu, kde již několik měsíců probíhají jedny z nejtěžších bojů, uvádí agentura Reuters.

Na záběrech je patrné, jak Ukrajinci nejprve zasáhli ruské stanoviště, které se nacházelo v již rozbombardované a opuštěné obytné zástavbě. Po zásahu ukrajinskými střelami zůstalo několik ruských vojáků zraněných. Dronová kamera poté zachytila, jak jeden z mužů neváhal a nasedl na opuštěný motocykl. Své kolegy, kteří se snažili také nasednout, ale nechal za sebou.

Právě na frontové linii u Bachmutu a dalších měst v Doněcké a Luhanské oblasti se odehrávají nejtěžší boje. Ukrajina v posledních týdnech žádá Západ o urychlené dodávky zbraní, které by jí pomohly vyvinout větší tlak na agresora. Podle britské rozvědky se Rusko nyní snaží vytvořit novou osu postupu v doněckém regionu a ukrajinské jednotky od Bachmutu odklonit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Městem Little Rock v americkém Arkansasu se prohnalo ničivé tornádo, média informují o stovkách zraněných a značných škodách na majetku

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Hokejový brankář Dobeš se domluvil na dvouleté smlouvě s Montrealem

Hokejový brankář Jakub Dobeš se domluvil na dvouleté nováčkovské smlouvě s Montrealem. Jedenadvacetiletý gólman, jenž doposud působil v univerzitní soutěži NCAA, si díky ní může ročně vydělat 925.000 dolarů. Vedení Canadiens to oznámilo na svém oficiálním webu.

Dobeš působí v zámoří od roku 2017, o tři roky později jej pro NHL draftoval Montreal v pátém kole jako celkově 136. hráče. Ostravský rodák z severní Americe vystřídal několik týmů i soutěží, poslední dvě sezony hrál za tým Ohio State University.

Montreal se zároveň s Dobešem domluvil na smlouvě pro závěr sezony, v níž může chytat na farmě v Lavalu v nižší AHL.

Zdroj: ČTK
Další zprávy