Žralok napadl ve vodách u Portorika americkou turistku

ČTK ČTK
17. 8. 2011 22:14
Žralok kousl 27letou ženu do nohy, způsobil jí na pravém lýtku 25 centimetrů dlouhou ránu
Žralok. Ilustrační foto
Žralok. Ilustrační foto | Foto: Reuters

San Juan (Portoriko) - Útok žraloka ve vodách u Portorika přežila mladá americká turistka. Podle agentury AFP je zachráněná žena po lékařském ošetření ve stabilizovaném stavu.

Žralok kousl 27letou turistku do nohy, když se v pondělí večer koupala v moři u východního ostrova Viequés. Způsobil jí na pravém lýtku 25 centimetrů dlouhou ránu.

Do nemocnice v portorické metropoli San Juanu, kde byla mladá žena operována, ji přepravil vrtulník. Propuštěna bude zřejmě do konce týdne.

Není zatím známo, jaký žralok ženu napadl.

Takové štěstí ale neměl britský turista na Seychellách, který na ostrovech v Indickém oceánu trávil líbánky.

V úterý ho tam napadl žralok, který mu způsobil smrtelná zranění před očima jeho vyvolené. Byl to již druhý útok ve stejné části ostrovů, o několik dnů dříve možná stejný dravec zabil francouzského turistu. Úřady na jedné z nejkrásnějších pláží světa poté koupání zakázaly.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy