Zpustošená Amerika. Východní pobřeží vstává z popela

Zpustošená Amerika. Východní pobřeží vstává z popela
Okolí známé burzy na Wall Street v New Yorku začíná postupně ožívat. Naplno se toto obchodní centrum otevírá ve středu 1. listopadu.
Realita lidí, kterým bouře Sandy kompletně zničila domov, ale bude ožívat jen velmi pomalu. Záběr na jednoho z obyvatel přístavu Bell Harbour, který leží na předměstí New Yorku.
Po sérii neklidných dnů, kdy oblohu na New Yorkem zakrývala hustá oblaka, tady konečně prosvitlo modré nebe. Dívate se na lidi přecházející slavný Brooklyn Bridge.
Zato situace v prostorách, které jsou v New Yorku dosud zatopené vodou, zatím příliš optimisticky nevypadá. Vodní pumpy tu jedou naplno. Záběr z okolí jedné budovy ležící ve finančním centru newyorské metropole.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
31. 10. 2012 15:36

Superbouře Sandy slábne. Teprve teď začínají být vidět obří škody, které napáchala. A obrázky to jsou jako z katastrofického filmu. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy