Změna stanov sudetských Němců neplatí, řekl soud. Požadavek na vrácení majetku v nich zůstává

ČTK ČTK
1. 2. 2016 15:34
Mnichovský soud zrušil loňskou změnu stanov Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), z nichž zmizel požadavek na vrácení zkonfiskovaného majetku. Podle rozsudku nedalo vedení landsmanšaftu dostatek prostoru, aby byly vyřízeny všechny připomínky. Soud zároveň zamítl stížnost některých menších sudetoněmeckých organizací, které se domnívaly, že pro stažení požadavku na vrácení majetku ze stanov je nutný souhlas všech sudetských Němců. Odpůrci změny stanov vnímají rozhodnutí soudu jako své vítězství. Změnu stanov prosadil bývalý europoslanec za bavorskou CSU Bernd Posselt.
Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy