Zkáza z ptačí perspektivy: Kam až se vylilo jedovaté bahno

Reuters Simona Holecová , Reuters
11. 10. 2010 12:05

Budapešť - Přesně před týdnem - v pondělí po poledni - přepsala maďarská hliníkárna poblíž obce Kolontár statistiky evropských ekologických katastrof.

Z protržené hráze se do širokého okolí vylily tuny jedovatého kalu, únik si vyžádal sedm mrtvých a na sto dvacet zraněných.

Nabízíme vám vůbec první snímky, které katastrofu ukazují v celém měřítku.

Snímky z nebe.

S dovětkem, že v hrázi nádrže stále přibývají trhliny. Záchranáři staví val, který by případný nový únik - tentokrát by byl hustší a mohl by se dostat až do vzdálenosti 1000 metrů od rezervoáru - zastavil.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 43 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy