Zkáza z ptačí perspektivy: Kam až se vylilo jedovaté bahno

Foto: Reuters
Reuters Simona Holecová, Reuters
11. 10. 2010 12:05

Budapešť - Přesně před týdnem - v pondělí po poledni - přepsala maďarská hliníkárna poblíž obce Kolontár statistiky evropských ekologických katastrof.

Z protržené hráze se do širokého okolí vylily tuny jedovatého kalu, únik si vyžádal sedm mrtvých a na sto dvacet zraněných.

Nabízíme vám vůbec první snímky, které katastrofu ukazují v celém měřítku.

Snímky z nebe.

S dovětkem, že v hrázi nádrže stále přibývají trhliny. Záchranáři staví val, který by případný nový únik - tentokrát by byl hustší a mohl by se dostat až do vzdálenosti 1000 metrů od rezervoáru - zastavil.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy