Život virtuózní klavíristky ukončila vražda. Její syn přežil

Martin Novák Martin Novák
2. 9. 2015 21:18
Policie kvůli násilné smrti Natalie Střelčenkové zatkla jejího manažera a zároveň partnera.
Natálie Strelčenková.
Natálie Strelčenková. | Foto: wikimedia

Manchester - Narodila se v Rusku, dlouho žila v Norsku, proslavila se po celé Evropě a zemřela ve Velké Británii.

Koncertní klavíristku Natalii Strelčenkovou našli lékaři v jejím domě v Manchesteru krátce po půlnoci v neděli 30. srpna. S těžkými zraněními na hlavě a krku. Zemřela krátce po převozu do nemocnice.

Policii zavolali sousedé, kteří slyšeli hluk a křik.

Z vraždy vyšetřovatelé obvinili muže, který byl v době činu na místě. Manažera a zároveň partnera Strelčenkové Johna Martina. Rovněž hudebníka - hráče na kontrabas.

Strelčenková a Martin společně vlastnili agenturu Musicus, která zprostředkovávala pro zájemce koncerty klasické hudby.

Ve středu policie obvinění rozšířila ještě o pokus o vraždu. Martin zaútočil i na syna umělkyně, čtrnáctiletého Lea. Ten přežil.

Martin u výslechu podle britských médií pouze potvrdil své jméno a adresu, jinak odmítá vypovídat.

Osmatřicetiletá Strelčenková se z Norska do Manchesteru přestěhovala před dvěma lety. Patřila k nejvyhledávanějším pianistkám, koncertovala velmi často na prestižních pódiích, například v newyorské Carnegie Hall.

Svůj první koncert absolvovala s Petrohradskou filharmonií už ve dvanácti letech.

Server Classical Music ji charakterizuje jako "odvážnou, extrovertní interpretku, která kladla důraz na komunikaci s obecenstvem".

Jde o druhou tragickou událost ve světě interpretů klasické hudby během půl roku. V březnu byl z pokusu o vraždu obviněn německý houslista Stefan Arzberger, člen Lipského smyčcového kvarteta.

Newyorská policie ho podezřívá, že v hotelu Hudson uškrtil Američanku Pamelu Robinsonovou poté, co pronikl do jejího pokoje. Arzberger se hájí tím, že ho prostitutka omámila drogami a na nic si nepamatuje.

 

Právě se děje

Další zprávy